X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 28809
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zabaw w ogrodzie przedszkolnym z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego

Scenariusz zabaw w ogrodzie przedszkolnym z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego – 5.VI. ( w tym roku pod hasłem „ Lasy. Natura nam służy”) – 05.VI. 2014.

Cele ogólne:
- Wzbogacenie wiedzy dzieci dotyczącej ochrony środowiska
- Aktywny udział dzieci w różnorodnych zabawach w ogrodzie związanych z obchodami światowego dnia ochrony środowiska
- Rozwijanie u dzieci współpracy podczas wykonywania zadań w ogrodzie

Cele szczegółowe:
- rozumie znaczenie ochrony środowiska
- podaje przykłady ochrony środowiska ( dzieci starsze)
- aktywnie uczestniczy w proponowanych zabawach w ogrodzie
- współpracuje z innymi dziećmi podczas zabawy tropiącej, zadania plastyczno/ technicznego


Przebieg:

1. Powitanie dzieci i zaproszenie ich do wspólnej zabawy pod hasłem „ Lasy. Natura nam służy”
2. Zadania dla dzieci w różnych częściach ogrodu:

- Zadanie 1 ( dla wszystkich grup) - zabawa tropiąca w ogrodzie „ Bingo drzewne” – zadaniem dzieci jest odszukanie odpowiednich gatunków drzew rosnących w naszym ogrodzie – różny poziom trudności w zależności od grupy wiekowej dzieci ( 3-4 latki szukają drzew z wykorzystaniem kolorowych ilustracji z albumów, książek, 5- 6 latki szukają odpowiednich gatunków drzew w oparciu o krótkie informacje, ilustracje liści danego gatunku itp.)

- zadania dla grup starszych ( III, IV i V):
Zadanie 2: wyszukanie w ogrodzie drzewa i ułożenie o nim bajki/ opowiadania ( dzieci nadają imię drzewku i układają o nim bajkę/ opowiadanie, którą spisuje nauczyciel i uwieczniają je na kartkach papieru ( rysują swoje drzewo – praca w małych zespołach 4-5 osobowych).
Zadanie 3: Rozmowa z dziećmi pt. „Ochrona środowiska” – spisanie przykładów dzieci dotyczących ochrony środowiska ( ze szczególnym uwzględnieniem lasów i drzew)
Zadanie 4: zagadki dotykowe z wykorzystaniem gry dydaktycznej „ Zgaduj zgadula” – „ Dary naszych drzew” – rozpoznawanie za pomocą dotyku i zakreślanie poprawnej odpowiedzi na karcie pracy. ( Dzieci powinny rozpoznać : jabłko, szyszkę, kasztana, gałąź, liść ale również dla zmyłki znajdują się: kamienie, piasek, mała piłeczka)

- zadania dla grup młodszych ( I , II ):
Zadanie 2: wspólne stworzenie pracy technicznej „ Czarodziejskie drzewo” – z wykorzystaniem materiału przyrodniczego znajdującego się w ogrodzie
Zadanie 3: zadanie sprawnościowe „ Drzewny tor przeszkód” – sprawne pokonanie toru:
- slalom między drzewami z woreczkiem na głowie, rzut woreczkiem do dziupli – obręczy, skoki obunóż przez małe obręcze, przejście po lince żeglarskiej.
3. Podziękowanie wszystkim dzieciom za wspólną zabawę i wręczenie dyplomów „ Przyjaciel przyrody”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.