X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 28549
Przesłano:

Dbamy o zdrowie - scenariusz zajęć

Cel : Utrwalenie zasad zdrowego stylu życia.
Cele operacyjne:
Uczeń:
- zna czynniki wpływające na zdrowie człowieka;
- proponuje różne sposoby dbania o zdrowie i higienę, wie, dlaczego należy to robić;
- wie i wyjaśnia, jaki tryb życia powinien prowadzić, aby być zdrowym i sprawnym fizycznie;
- dba o swoją sprawność fizyczną , uczestnicząc w zabawach ruchowych;
- wie, jaki wpływ na zdrowie mają owoce i warzywa;
- doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej;
- rozwiązuje krzyżówkę i korzysta z niej;
- odczytuje zdanie z plątaniny i zapisuje je.
Metody:
Rozmowa, m. aktywizujące.
Formy:
Praca zbiorowa, grupowa i indywidualna.
Pomoce dydaktyczne:
Krzyżówka, obrazki, kubki z wodą papierowe talerzyki, piłeczki styropianowe, karty pracy, bajka królewnie.


Przebieg zajęć:
1. Nawiązanie do tematu lekcji.
Rozwiązanie krzyżówki i ułożenie hasła.
2. Wypowiedzi dzieci dotyczące zdrowego stylu życia.
- Co należy robić, by być zdrowym?
Do rozmowy wykorzystać krzyżówkę.
3. Picie wody – ćwiczenie energetyzujące( woda odpowiada za gotowość mózgu do podejmowania informacji).
4. Praca z obrazkami w grupach.
5. Uczniowie mają do wyboru kilkanaście obrazków. Mają wybrać te, które kojarzą im się ze zdrowym stylem życia np.: mleko, piłka, ząb, basen, łóżko, woda, skakanka.
Najpierw w grupach naradzają się, które z rysunków odpowiadają zagadnieniom, a następnie grupy konfrontują wybrane obrazki.
6. Ćwiczenie śródlekcyjne.
Przeniesienie na papierowych talerzykach styropianowych kulek.
7. Odczytanie bajki o królewnie.
8. Omówienie zachowania, losu i morału z bajki o królewnie.
Witaminy, składniki odżywcze w owocach i witaminach.
9. Ćwiczenie śródlekcyjne : ruchy naprzemienne - jazda na rolkach królewny i aktywny odpoczynek.
10. Odczytanie zdania z plątaniny sylab i zapisanie je.
11. Wpisanie brakujących liter.
Przypomnienie samogłosek i wpisanie brakujących samogłosek do zdania
B .d. krz.pk. j.k rz.pk. !
Będę krzepki jak rzepka !
12. Zakończenie zajęć .
Wyjaśnienie hasła zgodnie z tematyką zajęć i zachęcenie uczniów do świadomego stylu życia.


zał. Całkiem nie dawno i całkiem nie daleko mieszkała królewna z mamą i tatą.
Jeść nie chciała, humory miała, tylko słodycze i chipsy przy komputerze wcinała.
Prosiła mama i prosił tato , żeby na dwór wyszła czasem, by na skakance poskakała i żeby owoce, oraz warzywa zjeść zechciała.
Królewna tylko zmieniała sukienki, bo nie mieściła się już w spodenki.
Pewnego razu, dnia feralnego zachorowała królewna na całego.
Nie było lekarstwa, ani pomocy, by królewna nabrała znów siły i mocy.
Niespodziewanie, ogrodnik w drzwiach stanął.
Przyniósł marchew , pomidory, jabłek i gruszek kilka kolorów.
Umył to wszystko bieżącą wodą .
Zamienił wszystko w kompoty, szaszłyki , desery i soki.
Podał królewnie wierzcie lub nie , zabrał na rolki, oraz na basen i zdrowie samo przyszło tym czasem.
Morał jest krótki , każdy to wie, że zdrowe jedzenie oraz ruch może uczynić po prostu cud.
M. Brzezicka

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.