Numer: 28408
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Gdzie się podziewa wiosna ? - wprowadzenie litery S,s. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w grupie dzieci 5 i 6 letnich w dniu 27 marzec 2015r.
Temat: Gdzie się podziewa wiosna ? – wprowadzenie litery S,s.
Opracowanie i realizacja: Kamila Buras
Cele ogólne:
- wprowadzenie litery S,s
- rozwijanie umiejętności twórczego myślenia
- poprawne wypowiadanie się wokół zagadnienia

Cele operacyjne (dziecko):
- zna nową literę S,s, podaje wyrazy z nową literą
- dostrzega i opisuje zmiany w przyrodzie zachodzące wczesną wiosną
- potrafi zasiać rzeżuchę

Metody:
- słowna
- ćwiczenia praktyczne

Formy:
- indywidualna
- zbiorowa

Środki dydaktyczne:
Nasiona rzeżuchy, ziemia, pojemniczki, woda


Przebieg zajęć:
1. Wprowadzenie w tematykę zajęć. Nauczyciel opowiada o porze roku jaka właśnie się zaczęła, opisuje zwyczaje z nią związane. Opowiada o tym, że wiosną siejemy warzywa, kwiaty.
2. Rozmowa z dziećmi na temat tradycji siania rzeżuchy.
3. Słowo ,,siać” – wprowadzenie dzieci w temat poznawanej literki S,s
4. Grasz w zielone ? – zabawa ruchowa
5. Wprowadzenie litery S,s
- poznanie obrazu graficznego
- dzieci piszą literę S w powietrzu
- wyszukiwanie nowej litery w napisach znajdujących się na ,,S”
- podawanie imion na nową literę
- dzielenie na sylaby wymyślonych wyrazów zaczynających się na S
6. Zasianie rzeżuchy
7. Wyklejanie szablonu literki S papierem kolorowym
8. Spacer do ogrodu przedszkolnego w celu szukania oznak wiosny

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.