X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 28211
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przygoda na ulicy - scenariusz zajęcia w grupie dzieci 3-letnich

Scenariusz zajęcia dla dzieci 3- letnich prowadzonego przed opiekunem stażu
Temat zajęcia: Słuchanie opowiadania nauczycielki z wykorzystaniem historyjki obrazkowej pt. ,,Przygoda na ulicy”.
Cele ogólne:
-zapoznanie elementarnymi zasadami ruchu drogowego (chodzenie prawą stroną chodnika, przechodzenie przez ulicę w wyznaczonym miejscy, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej)
-zapoznanie z wyglądem i znaczeniem sygnalizatora świetlnego
-uwrażliwienie na bezpieczne zachowanie się na ulicy
-kształtowanie spostrzegawczości wzrokowej
Cele operacyjne:
-śpiewa i ilustruje ruchem treść piosenki
-potrafi wykorzystać wiedzę zdobytą na zajęciach dotyczącą zasad ruchu drogowego
-zna wybrane znaki drogowe: informacyjne, ostrzegawcze
-zna wygląd i znaczenie sygnalizatora świetlnego
-bezpiecznie porusza się po chodniku i przejściu dla pieszych
-potrafi odszukać dwa takie same znaki drogowe
Metody:
-podająca: rozmowa, polecenie, objaśnienie, prezentacja
-waloryzująca: ekspresja ruchowa, muzyczna
-operacyjna: praktyczne działanie
Forma pracy:
-indywidualna
-zbiorowa
Środki dydaktyczne:
Podkład muzyczny piosenki, ilustracje do historyjki, obrazki znaków drogowych(przejścia dla pieszych, droga dla pieszych, koniec drogi dla pieszych,, zakaz poruszania się pieszych), ilustracje sygnalizatora świetlnego, emblematy świateł na skrzyżowaniu (czerwone, żółte, zielone), tamburyn, karta pracy.


Przebieg:
1. Dzieci na powitanie śpiewają piosenkę ,,Idzie Jaś”
2. Nauczycielka zaprasza dzieci do tablicy ściennej na której wiszą zakryte ilustracje do historyjki ,,Przygoda na ulicy”. Nauczycielka opowiada dzieciom historyjkę, odkrywając w miarę opowieści ilustracje.
3. Rozmowa na temat historyjki:
-Jak zachowywał się Grześ po odejściu mamy?
-Czy Grześ przechodził przez ulicę w miejscu dozwolonym?
-Co się stało gdy Grześ przechodził przez ulicę?
-Kto pokazał chłopcu gdzie należy przechodzić przez ulicę?
-Czy chłopiec zrozumiał swój błąd?
4. Nauczycielka pokazuje dzieciom ilustracje sygnalizatora świetlnego i objaśnia jego działanie.
5.Zabawa ruchowa ,,Samochody”
Dzieci- samochody, jeżdżą po Sali gdy widzą światło zielone, widząc żółte- stoją i warczą, na czerwonym- stoją.
6. Karta pracy- odszukiwanie i łączenie ze sobą w pary takich samych znaków drogowych
7. Wspólne omówienie kart pracy.
Opracowała: E. Dmowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.