Numer: 27887
Przesłano:
Dział: Języki obce

Nazywamy pomieszczenia w szkole. Konspekt lekcji

Cele lekcji:

Poznawcze:

Uczeń:
- wie jakie pomieszczenia znajdują się w szkole.

Kompetencyjne:

Uczeń:
- potrafi nazwać pomieszczenia szkolne w języku angielskim,
- umie udzielić informacji o sobie.


Przebieg lekcji

I. Część wstępna:

• Uporządkowanie klasy, przywołanie atmosfery nauki.
• Czynności organizacyjne- sprawdzenie obecności oraz pisemnej pracy domowej. W razie konieczności nauczyciel poprawia błędy oraz wyjaśnia niejasności.
• Utrwalenie trudnych zagadnień przedmiotowych (pytania i polecenia skierowane do uczniów):
- Jak przywitasz się po angielsku z nauczycielem?
- W jaki sposób przywitasz się z kolegą?
- Przedstaw się nowo poznanemu koledze.
- Powiedz do której chodzisz klasy.
• Zapisanie na tablicy tematu lekcji: Nazywamy pomieszczenia w szkole.

II. Część zasadnicza:

• Rozeznanie poprzez pytania, co uczniowie wiedzą na planowany przez nas temat:
- Nauczyciel pyta uczniów gdzie się teraz znajdujemy, a następnie prosi, aby wymienili inne pomieszczenia znajdujące się w szkole.
• Krótkie wprowadzenie nowego materiału przez nauczyciela:
- Nauczyciel pokazuje na rysunku budynku szkolnego pomieszczenia i nazywa je po angielsku, uczniowie powtarzają najpierw chórem a potem indywidualnie.
- Nauczyciel wskazuje na pomieszczenia w szkole podając złą nazwę, uczniowie poprawiają nauczyciela.
• Wyćwiczenie i utrwalenie wiedzy i umiejętności:
- Uczniowie w parach uzupełniają zdania wpisując nazwę właściwego pomieszczenia. W celu sprawdzenia ćwiczenia uczniowie chórem czytają uzupełnione zdania.
- Uczniowie słuchają nagrania i podają nazwę pomieszczenia, w którym znajdują się poszczególne osoby.
- Nauczyciel pyta uczniów, jakie przedmioty znajdujące się w sali lekcyjnej potrafią nazwać w języku angielskim. Następnie wybrani uczniowie podają nazwy wyposażenia sali lekcyjnej, a zadaniem ich kolegów jest wskazanie ich w klasie.
- Gra w bingo: uczniowie przygotowują na karteczkach sześć poznanych na dzisiejszej lekcji słów, nauczyciel wyczytuje nazwy pomieszczeń w szkole a uczniowie skreślają słowa; kto pierwszy skreśli wszystkie słowa wygrywa.
• Sprawdzenie skuteczności przeprowadzonej lekcji:
- Na podstawie podpowiedzi nauczyciela (np. We eat there) uczniowie podają nazwę pomieszczenia w szkole.

III. Część kończąca:

• Zadanie i omówienie pisemnej pracy domowej:
- W podobny sposób uczniowie układają zdania z wyrazami, które mieli przygotowane do gry w bingo.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.