X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 27788
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W wiosennej krainie dźwięków - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE „ SKRZATY” ( 3 i 4 latki )
Data: 6.05.2015 rok
Prowadzący: Agnieszka Mentel
Temat zajęć: „ W wiosennej krainie dźwięków”.

Cel ogólny:
- kształtowanie spostrzegawczości słuchowej
- zapoznanie z instrumentami muzycznymi

Cele szczegółowe:
- potrafią wykonać ilustrację ruchową do piosenki
- tworzą akompaniament do utworu G.F. Haendla „Country dance”
- prawidłowo posługują się zwrotami: tyle samo, o jeden więcej
- porównują ilość kropek z nutami
- współpracują w zespole
- potrafią zaprezentować przedszkolne instrumenty perkusyjne

Metody:
- czynna- działań stawianych dziecku do wykonania
- słowna- objaśnienia, rozmowa

Formy pracy:
- indywidualna
- grupowa

Środki dydaktyczne:
- piosenka integracyjną „Podaj rękę partnerowi” (wg „Tańce, pląsy i zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku przedszkolnym”, kropki i nuty, piosenka CD „ Granie i śpiewanie”, relaksacyjna muzyka, utwór CD G.F. Haendla „Country dance”, instrumenty perkusyjne.


Przebieg zajęć:
1. Powitanie piosenką integracyjną „Podaj rękę partnerowi”
(wg „Tańce, pląsy i zabawy przy muzyce dla dzieci w wieku przedszkolnym”)
Podaj rękę partnerowi, - podajemy jedną rękę
Potem podaj drugą. - podajemy drugą rękę osobie w parze
Zrób obrocik dookoła, - obrót dookoła w czterech krokach
Gdy muzyka brzmi. - kłaniamy się partnerowi
Stań na baczność, tupnij nogą,
Wkoło pokręć głową.
Klaśnij w dłonie i w kolana.
Niech zabawa trwa! - robimy ukłon w stronę partnera

2.„Aby grać trzeba dobrze nuty znać” – wspólne zastanowienie się, co potrzebuje muzyk , aby zagrać na instrumencie melodię, której nie zna- nuty, prawidłowe posługiwanie się zwrotami: tyle samo, o jeden więcej. Wytłumaczenie czym są nutki w muzyce. Porównywanie ilości kropek z nutami.
3. Zabawa ruchowa do piosenki „Granie i śpiewanie”.

I. Uszy, oczy, ręce dwie
buzia nie zamyka się
Pan Bóg ci to wszystko dał,
żebyś śpiewał mu i grał.
Ref: Bo granie i śpiewanie to twoje zdanie /2x
II. Na gitarze i na flecie,
i na rogu jeśli chcecie
graj i śpiewaj z nami bracie,
w lesie, szkole no i w chacie.

Dz. wykonują ilustrację ruchową do piosenki.
4. Przedszkolna orkiestra:
Dz. wykonują umówione gesty do utworu „Country dance”, a następnie N. „zaczarowuje” dzieci: „abrakadabra abrakadą i wszystkie przedszkolaki orkiestrą są!” Dz.zabierają instrumenty i podzielone na grupy wykonują akompaniament do utworu.
5. Kraina Relaksu przy Muzyce. Malowanie na suficie lub ścianie. Dzieci kładą się wygodnie na dywanie. Nauczycielka włącza spokojną, relaksacyjną muzykę a dzieci „malują” niewidzialnymi pędzelkami niewidzialny obraz na suficie lub ścianie. Wskazane jest zamknięcie oczu.
6. Podziękowanie za zajęcia – rozdanie dzieciom nutek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.