Numer: 26734
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jesień w lesie - konspekt zajęć

Konspekt

Prowadząca- Anna Waligórska

Grupa wiekowa- 6-latki

Data- 17.10.2008

Temat kompleksowy- Jesień w lesie.

Temat szczegółowy- „O gąsiareczce Kasieni i złotych listkach Pani Jesieni.”

Cele:

- kształtowanie umiejętności koncentracji i uważnego słuchania
- rozbudzanie wyobraźni dziecięcej
- uświadamianie dzieciom różnicy między opowiadaniem, a treścią inscenizacji
- wzbogacanie słownika dzieci
- rozbudzanie miłości i szacunku do przyrody
- kształtowanie umiejętności liczenia w zakresie 10


Metody pracy:

- słowna
- oglądowa


Środki dydaktyczne:

- treść inscenizacji „O gąsiareczce Kasieni...”
- napisy do globalnego czytania
- dary jesiennego lasu (liście, kasztany, żołędzie)
- sylwety, ilustracje, zdjęcia zwierząt


Przebieg zajęcia:


Uważne słuchanie treści inscenizacji czytanej przez nauczyciela (dzieci siedzą tyłem, z zamkniętymi oczami).

Rozmowa kierowana przez nauczyciela-analiza treści inscenizacji;

O kim było opowiadanie?
Kim była Kasienia, co musiała codziennie robić i komu w ten sposób pomagała?
Czy Kasienia była dobrą dziewczynką? Dlaczego ?
Jakim zwierzętom pomagała? Czy kochała zwierzęta?
Od kogo to wiemy? Czy znamy wszystkie postaci występujące w tej inscenizacji?

Globalne odczytywanie nazw postaci występujących w treści;
PANI JESIEŃ, KASIENIA, SOWA, GĄSKI, ZAJACE, KRASNALE.
Analiza słuchowa niektórych z nich.

Przypomnienie znaczenia scenografii dla dobrego przedstawienia teatralnego
(wyjaśnienie tego słowa), ustalenie miejsca akcji.

Przeliczenie wszystkich występujących postaci z wykorzystaniem jesiennych darów lasu.

Podział dzieci na grupy przygotowujące postaci i elementy scenografii.

Przypomnienie wyglądu niektórych zwierząt w oparciu o zgromadzone sylwety,
zdjęcia i ilustracje.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.