Numer: 26093
Przesłano:

Jesienne drzewko - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć otwartych- Jesienne drzewko

Data: 15.11.2013

Temat: Jesienne drzewko- praca w technice collage

Czas trwania :45 minut
Osoba prowadząca: K. Chrobak

Cele ogólne:
- ćwiczenie wyobraźni plastycznej,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej
- kształcenie umiejętności współdziałania w grupie

Cele szczegółowe:
Uczeń:
- dokonuje podziału drzew na liściaste i iglaste
- zna budowę drzewa
- wykazuje inwencję twórczą przy wykonywaniu pracy
- wykonuje pracę plastyczną techniką collage zgodnie z instrukcjami nauczyciela
- umiejętnie wykorzystuje surowce wtórne oraz łączy ze sobą różnorodne materiały
plastyczne
- wypowiada się nt. swojej pracy

Środki dydaktyczne: plansze przedstawiające drzewa, arkusz brystolu, wytłaczanki po jajkach, farby, pędzle, nożyczki, pistolet do klejenia na gorąco, klej polimerowy, rolki po papierze toaletowym, słoiki, skrawki skóry, plastelina, materiały naturalne (suszone liście, orzechy włoskie, kasztany, żołędzie, szyszki), płyta CD z muzyką relaksacyjną

Przebieg zajęć :
1. Powitanie uczniów
2. Wprowadzenie do tematu – zagadka „Drzewo”
3. Podział drzew na liściaste i iglaste
4. Omówienie budowy drzewa: korzenie, pień, gałęzie, korona, liście, owoce
5. Wykonanie jesiennego drzewka w technice collage
- wycinanie „korony drzewa” z wytłaczanek po jajkach
- malowanie farbami
- oklejanie rolki papieru – pnia drzewa - za pomocą skóry
- łączenie ze sobą poszczególnych elementów drzewa
- zdobienie „korony drzewa” za pomocą materiałów naturalnych - orzechy włoskie, kasztany, żołędzie, szyszki
- przyklejanie drzew do arkusza brystolu
- prace wykończeniowe - doklejanie liści, grzybów z plasteliny
6. Wystawa prac
7. Podsumowanie zajęć
8. Porządkowanie miejsca pracy
9. Pożegnanie uczniów

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.