X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 25531
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć gimnastycznych prowadzonych metodą W. Sherborne

Scenariusz zajęć prowadzonych metodą Weroniki Sherborne dla dzieci 5-6-letnich.

Cel ogólny

Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny

Cele szczegółowe

• doskonalenie motoryki w zakresie zręczności, zwinności i szybkości
• kształtowanie nawyku prawidłowej postawy
• kształcenie nawyku wykonywania ćwiczeń z przyborami
• nawiązanie kontaktu wzrokowego między partnerami
• zachęcanie do wspólnej zabawy
• wywołanie atmosfery radości podczas zabawy

1. Data: 17.05. 2014
2. Grupa V
3. Prowadząca: M. Michalska
4. Metoda; Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, elementy metody Denissona, masażyk
5. Miejsce ćwiczeń; sala przedszkolna
6. Podstawa programowa: Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dziecka
7. Pomoce; kolorowe chusteczki, magnetofon, muzyka relaksacyjna
8. Przebieg zajęć;
I. Powitanie grupy piosenką: ,,witam Was, witam Was......
II. Ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni.
1. Powitanie częściami ciała: - dz. witają się brzuszkami ( dz. mówią sobie „ Dzień dobry”), - witają się plecami, - pośladkami, biodrami, barkami, łokciami, kolanami, nosami i wg pomysłów dzieci...
2. Ruchy naprzemienne: dzieci leżą na plecach, kolana zgięte, łokcie zgięte. Należy prawym łokciem dotknąć lewego kolana, następnie lewym łokciem dotknąć prawego kolana, powtarzamy kilka razy. To samo ćwiczenie w pozycji stojącej.
3. Dzieci siedzą w kole i wykonują śmieszne miny.
4. Relaks przy muzyce: W rytm „tańczą” poszczególne części ciała z wykorzystaniem kolorowych chustek. Najpierw ręce, potem nogi, głowa, ramiona, biodra i wreszcie całe ciało.
III. Relacje „Z”.
1. „Mostek” jedno dziecko robi mostek, a drugie obchodzie je na czworakach, przechodzi pod, nad, dookoła, na koniec omija wykonując „leniwą ósemkę”. Powtarza kilka razy, zmiana ról.
2. Wspólnie wykonują tunel, jedno z dzieci przechodzi w tunelu. Pozostałe czekają na swoją kolej.
IV. Relacje „Przeciwko”.
1. Dzieci siadają plecami do siebie i najpierw jedno odpycha drugie, potem następuje zmiana, po czym pojawia się próba sił, kto kogo przepchnie (plecy –w plecy) - odpychają się wzajemnie. ( ćwiczenie to wyzwala wiele radości, śmiechu).
2. Odklejanie od podłogi. Jedno dziecko z pary naśladuje smarowanie klejem rąk i nóg, a potem stara się przykleić mocno do podłogi. Drugie zaś stara się oderwać od podłogi najpierw ręce, potem nogi. Zmiana ról. (to ćwiczenie pozwala na zużycie ogromnej ilości nagromadzonej energii i siły).
V. Relacje „Razem”.
1. Relaks. Wykonanie masażu do wiersza Z. Makowskiej ,,Świeci gwiazdka”
,,Świeci gwiazdka rysujemy gwiazdkę od środka pleców do boków
gwiazdek sto stukanie opuszkami palców po całych plecach
skaczą dzieci hop,hop,hop wszystkie palce w dzióbek pukają w plecy sąsiada
tu choinka, tam choinka rysują choinkę od góry do dołu
a tu uśmiechnięta minka rysują buźkę od jednego boku do drugiego boku
w białym śniegu dłonie złożone w piąstki zataczają duże koła na plecach
suną sanki a w tych sankach głaskanie pleców otwartymi dłońmi z góry na dół
dwa bałwanki rysujemy dwa kólka
Dzieci siedzą w kole i wspólnie na swoich plecach wykonują masaż.
2. Pamiątkowe zdjęcie- dzieci ustawiają się do wspólnej fotografii- zdjęcie ma być wesołe- dzieci robią śmieszne minki ale muszą być w jakiś sposób ze sobą połączone
VI. Pożegnanie grupy „Iskierką”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.