X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 25408
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moje ulubione owoce - scenariusz zajęć

Tematyka: Moje ulubione owoce

Grupa: 4 - latki "Skrzaty"

Data: 25.09.2014 r.

Prowadząca: Anna Bieńkowska

Cel główny: kształtowanie umiejętności rozpoznawania wybranych owoców za pomocą dotyku

Cele operacyjne - dziecko:
- słucha wiersza „Wpadła gruszka do fartuszka”;
- rytmizuje tekst wiersza z wykorzystaniem instrumentów muzycznych;
- prawidłowo reaguje na zmieniający się sygnał słowny;
- zapamiętuje owoc przypisany do niego;
- starannie wykonuje pracę plastyczną;

Metody pracy:
- czynna
- słowna
- metody aktywizujące

Formy pracy:
- praca indywidualna
- praca prowadzona z całą grupą

Środki dydaktyczne:
- tekst wiersza " Wpadła gruszko do fartuszka", instrumenty muzyczne, owoce, magiczne pudełko, karta pracy z wyprawki plastycznej, kartoniki z ilustracjami połówek owoców, kartki z konturem owocu, pędzelek, farby.


Przebieg zajęć:

1. Słuchanie wiersza recytowanego przez nauczyciela „Wpadła gruszka do fartuszka” ilustrowanego obrazkami owoców.

Wpadła gruszka do fartuszka
A za gruszą dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaść nie chciała,
Bo śliweczka niedojrzała

Rytmizowanie tekstu rymowanki z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

2. "Jaki to owoc?"- zabawa dydaktyczna
Nauczyciel umieszcza w magicznym pudełku wybrane owoce, chętne dziecko ma zawiązane oczy, losuje owoc z pudełka, za pomocą dotyku próbuje odgadnąć, jaki to owoc.

3. "Sałatka owocowa" - zabawa ruchowa.
Uczestnicy siedzą na dywanie tworząc koło. Uczestnicy odliczają kolejno od 1 do3, następnie prowadzący przypisuje numerkom poszczególne nazwy owoców: 1 to jabłka, 2 - gruszki, 3 - śliwki.
Nauczyciel wywołuje dowolne „owoce”, np. na hasło: jabłka - osoby z tej grupy wstają i zamieniają się miejscami. Na sygnał: „sałatka owocowa”: wszyscy zmieniają miejsca.

4." Szukamy połówki" zabawa ruchowa.
Nauczyciel rozdaje każdemu dziecku ilustracje z połówkami owoców. Ilustracje z drugą połówką owoców umieszcza na dywanie. Dzieci odnajdują i dopasowują obrazki.

5. "Owoce" - praca plastyczna.
Dzieci otrzymują kartki papieru, na których są kontury owoców, a następnie pędzelkami umoczonymi w farbie zamalowują kontur jabłka, gruszki lub śliwki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.