Konspekt
Klasa: I
Temat: Utrwalenie nazw kolorów w oparciu o nazwy niektórych zwierząt
Prowadzący: Beata Pitera
Cele lekcji:
Cel główny lekcji:
- utrwalenie nazw kolorów
Uczeń:
- utrwala nazwy kolorów
- zna nazwy niektórych zwierząt:
- aktywnie używa wyrażenia: I like you!
- zna wyrażenia: I am calling you/ through my window/ I am sleepy!
- zna dwie nowe piosenki: yellow duck, yellow duck/ red bird through my window
- używa zwrotów codziennej komunikacji w klasie
Metody:
- praca z materiałem audio
- działania plastyczne- numerowanie rysunków pod dyktando, kolorowanie rysunków pod dyktando, wykonanie książeczki o zwierzętach
Środki dydaktyczne:
- karty z różnymi kolorami
- zestaw kart obrazkowych: blue dolphin, red bird, yellow duck, orange Camel, greek frog, pink dinosaur, black-and-white panda, brown bear
- kaseta do podręcznika
- podręcznik: Anna Wieczorek “New Bingo!”
Formy pracy:
- indywidualna
Przebieg lekcji:
1. Czynności organizacyjne: sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji.
2. Powitanie: piosenka: What colour is your desk?
3. Nauczyciel prezentuje nowe słownictwo za pomocą kart obrazkowych. Uczniowie najpierw przyglądają się kolejno prezentowanym obrazkom i słuchają, następnie powtarzają za nauczycielem: a blue dolphin, a red bird, a yellow duck, an orange Camel, a greek frog, a pink dinosaur, a black-and-white panda, a brown bear.
4. Nauczyciel pokazuje karty i numeruje je: Number one- yellow duck, number two- red bird, number three- greek frog, number five- orange Camel, number six- black-and-white panda, number seven- brown bear, number eight- pink dinosaur.
5. Dzieci otwierają książki na stornie 34 nauczyciel odczytuje nazwy zwierząt, dzieci powtarzają i numerują obrazki.
6. Nauczyciel przydziela każdemu dziecku nazwę jakiegoś zwierzątka i zwracają się do klasy nauczyciel mówi pierwszą zwrotkę piosenki: Yellow duck, yellow duck, I am calling you! I like you!, dzieci odpowiadają tym samym zwrotem I like you!, następnie nauczyciel wywołuje kolejne zwierzątka.
7. Dzieci słuchają i śpiewają piosenkę.
8. Dzieci wykonują ćwiczenie 2 (dyktando na kolory).
9. Dzieci przygotowywują kredki, słuchają kasety i kolorują zwierzątka na kolory, które usłyszą na kasecie.
10. Dzieci uczą się nowej piosenki- kołysanki. Jeśli pozostanie trochę wolnego czasu dzieci powtarzają jeszcze raz nazwy zwierzątek a nauczyciel zapisuje nazwy zwierząt na tablicy a dzieci przepisują je do zeszytów.
11. Podsumowanie lekcji: powtórzenie słownictwa oraz odsłuchanie i odśpiewanie piosenki.
11. Zadanie domowe: dzieci mają za zadanie zrobić książeczkę ze zwierzętami