X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 25083
Przesłano:
Dział: Świetlica

Zabawy muzyczne

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Temat: Zabawy muzyczne

Cel ogólny:
- rozwijanie umiejętności słuchania i wyrażania muzyki poprzez ruch.

Cele operacyjne - uczeń:
- umie bawić się przy muzyce,
- interpretuje muzykę ruchem.

Metody: pokaz, praktyczna działalność ucznia.
Formy: zbiorowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne: CD z muzyką, kapelusz, akcesoria do baniek mydlanych.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczestników rozgrzewką - proponowany utwór „Hej Ya” OutKast.
Zaczynamy rozgrzewkę od głowy (ruchy do przodu, do tyłu, na boki – dotykając ramion, patrzymy na prawo i na lewo. Barki do przodu i do tyłu, następnie krążenia barków do przodu do tyłu, dodajemy ręce najpierw pojedynczo w przód i w tył, naprzemiennie i razem. Ręce na boki i balansujemy raz na prawą, raz na lewą stronę. Krążenia bioder w prawo i lewo oraz w przód i w tył – pamiętając o ugiętych lekko nogach w kolanach. Marsz w miejscu z oderwaniem tylko pięt. Stojąc na lewej nodze wykonujemy krążenia prawą stopą w prawo, a następnie w lewo i zmiana. Na koniec 3 wdechy z uniesieniem na palce ręce w górę – wdech nosem, ręce w dół – wydech ustami, opadamy na całe stopy.
2. Zabawa z kapeluszem - proponowany utwór „Happy” Pharrell Williams.

Wszyscy stoją w kole, jedna osoba ma na głowie kapelusz, gdy słychać muzykę, idziemy krokiem tanecznym po kole, przekładając jednocześnie kapelusz z głowy na głowę. Gdy muzyka ucichnie osoba, mająca w tej chwili kapelusz na głowie odpada i staje na zewnątrz koła idąc krokiem tanecznym w odwrotną stronę. W ten sposób kole
jne osoby dołączają do niej tworząc drugie, zewnętrzne koło. Zabawa trwa dopóki nie zostanie jedna osoba. Zabawę powtarzamy kilkakrotnie na życzenie uczestników.

3. Pajęczynka - proponowany utwór – Taniec Eleny

Dzieci dobierają się parami. Osoby na zmianę raz od lewej raz od prawej dłoni odciągają niewidzialną pajęczynkę. Na początek może to być prosty ruch, później dodajemy falowanie, oplatanie dookoła osoby, a następnie możemy się z pajęczynką przemieszczać po całej sali, wykonując pląs w rytm słyszanej muzyki..

4. Roztańczone części ciała - proponowany utwór „Axel F” Crazy Frog

Gra muzyka taneczna dzieci starają się tańczyć tylko tą częścią ciała, którą wskaże prowadzący (nosem, ustami, palcami, brzuchem, dłońmi, kolanami, językiem, łokciami, policzkami, na końcu całym ciałem) . Można też przygotować obrazki bądź napisy z częściami ciała, chętne osoby podchodzą do prowadzącego, losując z woreczka obrazek i pokazują go grupie.

5. Bitwa taneczna - proponowany utwór „Gimmie gimmie gimmie” Beenie Man

Dwie drużyny ustawiają się w rzędzie naprzeciwko siebie. Wykonują prosty układ taneczny , na refren grupa A zbliża się krokiem tanecznym do grupy B, następnie wycofuje się i następuje zmiana, grupa B zbliża się do grupy A, po czym wycofuje się na swoje miejsce. Inna opcja - grupy mogą zbliżać się i wycofywać jednocześnie (jak na filmiku). Na przodzie każdej grupy mogą stanąć liderzy, pokazując dany ruch, który grupa naśladuje. Link do przykładowej choreografii – https://www.youtube.com/watch?v=SeyCM3cUe3g. Proponuję wymyślać własne kroki dostosowane do wieku i możliwości dzieci, biorących udział w zajęciach.

6. Złap bańkę – proponowany utwór Noce i dnie Walc Barbary

1Prowadzący (można stanąć na krześle) na środku sali robi bańki mydlane, puszczając je wysoko na wszystkie strony, a uczniowie tańcząc delikatnie jak w tańcu baletowym starają się palcami, dłońmi, nogami lub głową zepsuć bańkę.

7. Relaksacja - rozciąganie – proponowany utwór „Derniere danse” Indila

proponowana choreografia - https://www.youtube.com/watch?v=NYlRixomu3Y

8. Podziękowanie wspólnymi oklaskami za zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.