X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 2450
Przesłano:

Scenariusz zajęć z edukacji motoryczno - zdrowotnej dla klasy III

TEMAT:
Doskonalenie umiejętności fizycznych na obwodzie ćwiczebnym i w czasie zabaw ruchowych.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Uczeń potrafi:
- prawidłowo wykonywać ćwiczenia na obwodzie ćwiczebnym
- dokonać rzetelnej samooceny wykonywanych ćwiczeń
- samodzielnie przygotować miejsce ćwiczeń wg podanych wskazówek
- przestrzegać reguł w grach i zabawach
Uczeń pamięta o:
- o zasadach kulturalnego i bezpiecznego współzawodnictwa
- przygotowaniu odpowiedniego stroju do ćwiczeń na Sali
Uczeń rozumie:
- potrzebę systematycznego wykonywania ćwiczeń
- wpływ aktywności ruchowej na prawidłowy rozwój organizmu
METODY:
- bezpośredniej celowości ruchu
- programowanego uczenia się i usprawniania
- zabawa
FORMY:
- obwodowo-stacyjna
- frontalna
PRZYBORY:
- pachołki, szarfy, chorągiewki, ławeczki; piłki do koszykówki, siatkówki; kartki ze wskazówkami pracy; „chusta”; piłeczki do tenisa stołowego; odznaki „sportowiec dnia”

MIEJSCE ĆWICZEŃ:
- sala gimnastyczna

LICZBA ĆWICZĄCYCH:
- 24 uczniów

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I. CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNO – PORZĄDKOWE 3’

1. Zbiórka w dwuszeregu.
2. Powitanie.
3. Sprawdzenie gotowości do zajęć.
4. Motywowanie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach.
Na dzisiejszych zajęciach wykonamy szereg ćwiczeń usprawniających waszą skoczność, szybkość, siłę, zręczność. Zastosujemy nieco inny sposób oceniania aktywności ruchowej:
- samoocena
- ocena nauczyciela – niespodzianka (odznaki) „sportowiec dnia”
Zaczniemy od rozgrzewki

II. ROZGRZEWKA 7’

1. Marsz dookoła sali – wyrównanie odstępów.
2. Bieg – na sygnał
- przysiad
- cwał bokiem
- cwał bokiem i wymachy ramion
3. Marsz
- krążenie łokciami do przodu, do tyłu
- pobranie szarf w pięciu kolorach
4. Stoimy w luźnej grupie – ćwiczenia z szarfą.
5. Zabawa ruchowa „Labado”.

III. CZĘŚĆ GŁÓWNA 25’

1. Ustawienie się uczniów rzędami wg koloru szarf obok odpowiedniego koloru woreczka.
*Nauczyciel rozstawia pachołki z kartkami
- wybierzcie drużynowego – zebrać szarfy
- ustawcie sprzęt obok pachołka po przeczytaniu informacji:
a) zabawa z piłką koszykową – rzuty na kosz (zręczność)
b) podciąganie się na ławeczce (siła)
c) zabawy dowolne ze skakanką (skoczność)
d) raki przodem – slalom między chorągiewkami (siła)
e) „sadzenie” i „zbieranie” ziemniaków (szybkość)
Punktacja aktywności: (samoocena)
doskonała – 3 piłeczki
umiarkowana – 2 piłeczki
słaba – 1 piłeczka
*Nauczyciel rozstawia na środku:
- pojemnik z piłeczkami do tenisa stołowego
- koszyki na punkty
- przygotowuje się do własnej oceny pracy uczniów
Po każdym okrążeniu uczniowie ustalają liczbę punktów za aktywność
*Po zakończeni wszystkich ćwiczeń – siadamy na obwodzie koła i podliczmy punkty: 3’
- ustalenie zwycięzcy – złożenie gratulacji
- uświadomienie uczniowi potrzeby ćwiczeń
- ocena słowna nauczyciela
- wspólny okrzyk radości, sprzątanie sali
3.Zabawa z „chustą animacyjną” - wyciszenie organizmu 5’
- przebieganie pod chustą
- celowanie woreczka
- chowanie się pod chustą
- zabawa „rekin”
- siad skrzyżny – wdechy i wydechy z podniesionymi rękoma

IV. CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNO – PORZĄDKOWE 2’

1. Zbiórka w dwuszeregu.
2. Ocena pracy uczniów – wręczenie odznak najaktywniejszym uczniom.
3. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.