X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 24369
Przesłano:
Dział: Świetlica

Mój ulubiony bohater literacki. Konspekt zajęć świetlicowych

Konspekt zajęć świetlicowych
Nauczyciel – mgr Karolina Bielawska
Szkoła Podstawowa w Upałtach
Grupa - świetlica, czas – 45 min., data – 28.02.2013
Temat – Mój ulubiony bohater literacki.
1. Cele lekcji
a) Cele ogólne
• Rozmiłowanie zainteresowania literaturą,
• Kształtowanie umiejętności pracy w grupach,
• Rozwijanie umiejętności prowadzenia kulturalnej dyskusji,
b) cele operacyjne
• uczeń wypowiada się na temat ulubionego bohatera literackiego,
• uczeń wspólnie z grupą wykonuje plakat przedstawiający popularnych bohaterów literackich,

2. Metody nauczania
- pogadanka,
- aktywizująca,

3. Formy pracy
- praca zbiorowa,
- praca w grupach
4. Materiały dydaktyczne
- brystol, ilustracje, karty wyrazowe

PRZEBIEG ZAJĘĆ
I. CZĘŚĆ WSTĘPNA
Czynności organizacyjno-porządkowe.
Określenie celów lekcji.

II. CZĘŚĆ GŁÓWNA
Nauczyciel upewnia się, że uczniowie znają zasady kulturalnej dyskusji. Następnie nauczyciel i uczniowie prowadzą dyskusję na temat ulubionych bohaterów literackich uczniów. Po zakończonej dyskusji uczniowie, pracując w grupach, przygotowują plakat z popularnymi bohaterami literackimi oraz prezentują efekt swojej pracy. Następnie uczniowie wybierają ulubioną postać z plakatu.

III. CZĘŚĆ KOŃCOWA
1. Podsumowanie – gra „Kalambury” – uczniowie odgadują postacie literackie na podstawie gestów ciała. Zadanie opcjonalne – wybrani uczniowie w kilku zdaniach opisują fabułę wybranej z plakatu książki.
2. Ocena pracy uczniów.
3. Pożegnanie.
Opracowała: Karolina Bielawska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.