SCENARIUSZ IMPREZY INTEGRACYJNEJ
Powitanie Wiosny
Opracowały: B. Krakowska, M. Świniarska, M. Gawłowska, K. Ciołek, L. Wielgus
Termin: 21.03.2014 r.
Czas trwania: 3 godziny lekcyjne
Uczestnicy: uczniowie z klas IV szkoły podstawowej ZET, II Gimnazjum ZET, uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej masowej
Cel główny: Kultywowanie tradycji i zwyczajów,
integracja uczniów niepełnosprawnych umysłowo z
uczniami w normie intelektualnej
Temat: Powitanie Wiosny.
Cele:
-rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastyczno- technicznych dzieci,
-prezentacja prac plastycznych na forum szkoły ,
-wdrażanie do wspólnej, zespołowej pracy i zabawy oraz ponoszenia odpowiedzialności za powierzone zadanie.
-płynne czytanie wierszy M. Konopnickiej o tematyce wiosennej
-wykonanie ilustracji do wierszy M. Konopnickiej z wykorzystaniem różnych materiałów
Metody: ośrodków pracy słowne, ćwiczeń praktycznych, muzykoterapia, problemowe, aktywizujące, wzmocnień pozytywnych
Formy pracy: indywidualna - zróżnicowana, zespołowa, zbiorowa
Pomoce: Marzanna, wiersze M. Konopnickiej, materiały plastyczne, tablica interaktywna, zagadki o tematyce wiosennej
Przebieg spotkania:
1.Powitanie gości.
2.Wyjście uczniów i nauczycieli na plac zabaw w celu spalenia Marzanny.
3.Poczęstunek przygotowany przez uczniów SSPdP.
4.Głośne czytanie i omawianie wierszy M. Konopnickiej.
4.Wykonanie przez uczniów wspólnych prac plastyczno- technicznych .
5.Słuchanie piosenek o wiośnie –oglądanie nagrań na tablicy interaktywnej.
5.Przeprowadzenie wspólnych zabaw ruchowych.
6.Omówienie prac wykonanych przez uczniów.
7.Słuchanie i rozwiązywanie zagadek o tematyce wiosennej.
6.Zawieszenie prac wykonanych przez dzieci na gazetce szkolnej.
7.Pożegnanie uczniów.