X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 2395
Przesłano:

Bezpieczna droga do domu. Scenariusz spotkania z policjantami dla klas 1- 4

Cele:
• Uatrakcyjnienie zajęć i omawianej tematyki związanej z ruchem drogowym przez zorganizowanie spotkania z policjantami dla klas 1-4;
• Zapoznanie z rolą i zadaniami policji;
• Zrozumie potrzeby i wartości zawodu policjanta;
• Wzbudzanie zaufania do policjanta, jako osoby, której można zaufać;
• Uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

PRZEBIEG:

1. Powitanie i przedstawienie policjanta przez nauczycielkę.

2. Przypomnienie dzieciom celu i przebiegu spotkania.

3. Omawianie przez policjanta następujących zagadnień:
a. związanych z pracą zawodową:
- Rola i zadania policji w ruchu drogowym;
- Rodzaje umundurowania - rozpoznawanie policjanta po mundurze;
- Policjant, jako osoba, której można zaufać, mogąca pomóc dziecku w sytuacji zagrażającej zarówno jego bezpieczeństwu, jak i innych;
- Numery telefonów alarmowych i korzystanie z nich;
b. związanych z zachowanie bezpieczeństwa na drodze:
- Poruszania się dzieci po drogach;
- Niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze; omawianie sposobów unikania lub pokonywania ich;
- Rozumienie noszenia różnych elementów odblaskowych;
- Zachowanie podczas przechodzenia przez ulice;
- Bezpieczne podróżowanie autem,
- Niektóre znaki nadawane przez policjanta kierującego ruchem drogowym,

4. Dzielenie się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń i zaobserwowanymi sytuacji. Wysłuchiwanie rad i wskazówek policjanta.

5. Pytania dzieci skierowane do policjanta.

6. Wręczenie uczniom odblasków. Podziękowania.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.