X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 23788
Przesłano:

Gry i zabawy z wykorzystaniem różnych piłek. Konspekt zajęć z wychowania fizycznego do klasy I szkoły podstawowej

TEMAT : Gry i zabawy z wykorzystaniem różnych piłek.

LICZBA DZIECI : 10

CZAS : 45 MINUT

Cele główne lekcji:
uczeń zdobywa umiejętności gry różnymi piłkami piłką,
pokonuje tor przeszkód,
potrafi wykonać proste ruchy taneczne

Umiejętności:
1. "Wiewiórki do dziupli" - zabawa bieżna – bieg w wyznaczonym miejscu
2. Tor przeszkód - kształtowanie zwinności, skoczności, rzutów
3. Zabawa bieżno - kopana – prowadzenie piłki i orientacji przestrzennej.
4. Zabawa rzutna- Nauka gry ''rzucanka siatkarska''
Psychomotoryczność:
Kształtowanie szybkości, szybkiej reakcji na sygnały wzrokowe i słuchowe, szybkiej reakcji na przedmioty będące w ruchu.

Wiadomości:
Znajomość przepisów zabawy "rzucanka siatkarska".

Wychowawczy:
Zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw. Przestrzeganie reguł zabaw.

Metody:
zabawowa klasyczna, zadaniowa, opowieści ruchowej.

Pomoce:
10 piłek do mini siatkówki, 8 pachołków, 15 talerzyków,10 szarf. 4 materace, skakanka, 1 piłka nożna,ławeczki,bramki, piłka gimnastyczna, zestaw do unihokeja

Literatura:
Przewodnik metodyczny Wesoła szkoła i przyjaciele.
R. Trześniowski: Gry i zabawy ruchowe.


Przebieg lekcji:

Tok lekcji
Zadania i sposób realizacji
Czas trwania
Uwagi

Część I - wstępna

Organizacja
Zbiórka w szeregu, powitanie, korekta postawy, podanie celu lekcji.
2 min.
 
Zabawa ożywiająca
Wiewiórki do dziupli”.
3 min.
 
Ćwiczenia kształtujące
Rozgrzewka z piłkami gimnastycznymi w biegu
kozłowanie piłki PR
kozłowanie piłki LR
skłony - dzieci witają się z sufitem, kolanami, podłogą.
2 min.

W miejscu
- piłka krąży wokół bioder( ćwiczenie ze zmianą kierunku),
- piłka krąży wokół kolan ( ćwiczenie ze zmianą kierunku),
- piłka krąży wokół kostek( ćwiczenie ze zmianą kierunku),,
- piłka podrzucona i chwytana z przodu i z tyłu,
- piłka ósemką w powietrzu przeplatana między nogami,
- piłka ósemką po podłożu przeplatana między nogami,
2 min.
 
W skokach w miejscu
- w truchcie dotkniecie piłki stopą, kolanem,łokciem, głową,plecami
1 min.
 
Podrzuty piłek
1 min

Marsz na zewnętrznych częściach stóp, odłożenie piłek.
1 min.
 

Część II - główna

Zabawy bieżne
Berek z ogonkiem ( dzieci otrzymują szarfy i robią sobie z nich ogonki,wkładają szarfę z tyłu za pas,nauczyciel zabiera szarfę dwójce którzy biegają i zabierają reszcie.
5 min.

Przed rozpoczęciem zabawy przypominamy znaczenie sygnałów.
Tor przeszkód
Przygotowanie przyborów do realizacji zadań. Omówienie zadań.
Na sygnał pierwsi z rzędów pokonują przeszkody :
- turlanie się po materacu
-przeskok przez ławeczki
-przeskoki przez przeszkody
-strzał piłki do bramki.
6 min.
 
Zabawa bieżno–kopana
zabawa bieżna
Dzieci dobierają w dwa zespoły. Ustawieni naprzeciw siebie. Na sygnał prowadzą piłke i podając do partnera próbują strzelić w kierunku bramki.
- dobierają się w dwa zespoły, prowadzą piłkę kijem do unihokeja ,podając do partnera strzelają w kierunku bramki.
7 min.
 
Zabawa rzutna
Mini siatkówka rzucana.
Dzieci dobierają się w dwa zespoły. Wyznaczyć granice dla poszczególnych zespołów. Ustawieni na dwóch boiskach przedzielonych siatką. Dowolne przerzuty piłki przez siatkę. Drużyny starają się złapać piłkę i przerzucić przez siatkę.
7 min.
 

Część III - końcowa

Zabawa skocznościowa
Wybór mistrza skoków przez skakankę.
2 min
 
Ćwiczenia uspokajające
Proste elementy taneczne przy muzyce
3 min.

Ćwiczenia korekcyjne
Zbiórka w szeregu, siad skrzyżny, wyprostować się, ściągnąć łopatki, dłonie uniesione na wysokości ramion.
1 min

Podsumowanie lekcji
Czego dzieci dzisiaj nauczyły się?
Co im się najbardziej podobało?
2 min.
 

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.