Scenariusz zajęć z języka angielskiego w klasie II
Temat: FEELINGS!
CELE OGÓLNE:
- określanie uczuć: happy, sad, angry, hungry, worried, thirsty, scared;
- tworzenie pytań ze zwrotami określającymi uczucia i udzielanie odpowiedzi;
- utrwalenie nazw zwierząt: a bird, a monkey, a tiger, a snake;
- utrwalenie nazw ubrań;
- śpiewanie piosenki: „I’m happy!”;
- utrwalenie zwrotów określających uczucia;
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat;
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń:
- potrafi określać uczucia;
- utworzy pytania ze zwrotami określającymi uczucia i udzieli na nie odpowiedzi;
- potrafi nazwać zwierzęta: a bird, a monkey, a tiger, a snake;
- potrafi nazwać ubrania;
- zaśpiewa piosenkę „I’m happy!”;
- potrafi użyć zwrotów określających uczucia;
FORMY PRACY:
Odsłuch, rozmowa, praca w grupach;
MATERIAŁY:
English Adventure 3, CD (nagranie 31 i 35), flashcards;
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
FAZA WPROWADZAJĄCA:
1.Singing a song:”I’m happy!”.
2.Przypomnienie nazw uczuć: nauczyciel mocuje do tablicy karty obrazkowe przedstawiające uczucia. Prosi kilkoro ochotników, aby wybrali po jednej karcie i odłożyli ją na bok, nie pokazując pozostałym uczniom, co ona przedstawia. Następnie uczniowie pokazują gestem uczucie zilustrowane na karcie. Nauczyciel zadaje pozostałym dzieciom pytania: Who’s happy? (Sebastian), Who’s thirsty? (Jagoda) itd.
FAZA REALIZACYJNA:
3.Nauczyciel prosi uczniów, aby popatrzyli na duży obrazek na str.28-29. Pyta dzieci: Who’s happy? (A bird). Następnie uczniowie słuchają nagrania. Ich zadaniem jest odpowiadanie na pytania zawarte w nagraniu.
4.Ćw. 7/28-29 Nauczyciel dobiera uczniów w pary. Prosi, aby zadawali sobie na zmianę pytania na temat obrazka na stronie 28-29. Następnie zapisuje na tablicy dwa pytania: 1. Who’s angry?, 2. Who’s sad? oraz jedną odpowiedź : The monkey. Uczniowie zapisują zdania z tablicy do zeszytów, a następnie piszą odpowiedzi do pierwszych dwóch pytań i pytanie do ostatniego zdania.
5.Read and match: zadanie uczniów polega na przyjrzeniu się obrazkowi przedstawiającemu targ, przeczytanie pytań nad i pod obrazkiem, a następnie połączenie ich linią z odpowiednimi postaciami z obrazka.
FAZA PODSUMOWUJĄCA:
6.Powtórzenie nazw uczuć przy pomocy kart wyciętych z podręcznika.
7.Homework: ćw. 7/101 Zadaniem dzieci jest przepisanie poprawnie pytań, przyjrzenie się obrazkowi w ćw. 6 i udzielenie odpowiedzi na pytania.