Numer: 23251
Przesłano:
Dział: Języki obce

Review - clothes, my body, feelings - konspekt zajęć z języka angielskiego w kl.II

Konspekt zajęć z języka angielskiego w klasie II

Temat: Review!

Cele ogólne:
- powtórzenie wiadomości z zakresu tematów: clothes, my body, feelings;
Cele szczegółowe:
Uczeń:
- potrafi przywitać się z nauczycielem i innymi dziećmi;
- odpowiedzieć na pytanie: What are you wearing today?
- potrafi wskazać części ciała;
- potrafi nazwać uczucia;
Materiały:
English Adventure 2, flashcards, kartki papieru


Przebieg zajęć:

Faza wprowadzająca:

1.Nauczyciel wita się z uczniami, mówiąc: Hello children! Uczniowie odpowiadają: Hello teacher! Następnie zadaje uczniom pytanie: What’s your name? Uczniowie przedstawiają się: I’m (Ania).

Faza realizacyjna:

2.Zabawa „Simon says!”. Nauczyciel mówi: Simon says! Point to your head, legs, mouth, eyes, ears itd. Dzieci wskazują części ciała, które zostały wymienione przez nauczyciela. Jeśli nauczyciel poda polecenie nie mówiąc na początku: Simona says- dzieci nie wskazują części ciała. Osoby, które je wskażą siadają na miejsce.
3.Nauczyciel przyczepia do tablicy karty obrazkowe przedstawiające części ciała. Zadaniem uczniów jest przyporządkowanie odpowiednich wyrazów do ilustracji.
4.Uczniowie stają na dywanie i wykonują polecenia nauczyciela: clap your hands, stamp your feet, stand up, sit down, go to sleep, wake up.
5.Nauczyciel zadaje dzieciom pytanie: What are you wearing today? Dzieci odpowiadają wymieniając jak największą liczbę ubrań, które mają na sobie.
6.Uczniowie zapisują na tablicy nazwy ubrań w takiej kolejności, w jakiej wymienia je nauczyciel. Następnie wspólnie z całą klasą czytają te nazwy.

Faza podsumowująca:

7.Nauczyciel zadaje dzieciom pytanie: How do you feel? Dzieci odpowiadają: I’m angry, I’m sad, I’m happy.
8.Uczniowie żegnają się z nauczycielem słowami: Goodbye teacher!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.