X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 2319
Przesłano:

Konkurs na najciekawsze przedstawienie fragmentu "Balladyny" J. Słowackiego - scenariusz lekcji

I.Cele lekcji:

1.Poznawcze:
- praktyczne poznanie pojęć związanych z teatrem:
- przeżywanie utworu przez : wejście: w odgrywaną postać:
2.Kształcące:
- wykształcenie umiejętności krytycznego spojrzenia na
bohaterów dramatu:
- kształtowanie umiejętności gry aktorskiej:
- formułowanie opinii widza.
3.Wychowawcze:
- integracja klasy.
- zainteresowanie polską klasyką

II. Metody
_ ćwiczenia praktyczne( synteza sztuk)
- praca z tekstem

III. Środki dydaktyczne:
- tekst literacki( Balladyna)
- rekwizyty teatralne

IV. Formy
- praca zbiorowa
- praca w grupach

V.Tok lekcji

1.Poznanie tematu i uświadomienie celu lekcji.

2.Propozycja nauczyciela aby przed występami grup zapisać informację, która będzie potrzebna przy póżniejszej ocenie przedstawienia:
Przy ocenie spektaklu zwracamy uwagę na:
-scenografię
- charakterystykę postaci
- poprawne recytowanie lub czytanie tekstu

4.Rozpoczęcie konkursu.
- występy 4 grup i przedstawienie tego samego, krótkiego fragmentu : Balladyny:

5.Po obejrzeniu przedstawień poszczególnych grup uczniowie formułują wnioski, oceniając występy koleżanek i kolegów i uzasadniają swoją opinię.

6. Zapisanie wybranych wniosków do zeszytu np:
- scenografia grupy I była skromna, ale przemyślana:
oddawała nastrój chaty wdowy.

Zadanie domowe.
Które przedstawienie najbardziej Ci się podobało i dlaczego?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.