Numer: 23008
Przesłano:
Dział: Języki obce

Potwór z Loch Ness - czyli lecimy do Szkocji! Konspekt zajęć z języka angielskiego dla dzieci 5-6 - letnich

„Potwór z Loch Ness – czyli lecimy do Szkocji!”
Cele operacyjne:
Dziecko:
- umie przywitać się i pożegnać w języku angielskim,
- potrafi wskazać na mapie Wielką Brytanię oraz Anglię i Szkocję
- zna nazwę stolicy Szkocji,
- potrafi opowiedzieć w kilku zdaniach o poznanym kraju i jego mieszkańcach,
- aktywnie uczestniczy we wspólnych zabawach,
- przestrzega ustalonych w zabawie reguł,
- tańczy i wymyśla oryginalny sposób poruszania się do szkockiej muzyki,
-uważnie słucha opowiadania nauczyciela,
- zna nazwy części ciała w języku angielskim,
- składa obrazek z pociętych elementów, a także starannie go koloruje.

Metody: czynne, słowne, oglądowe, elementy pedagogiki zabawy

Forma: zbiorowa i indywidualna

Środki dydaktyczne:
- mapa Wielkiej Brytanii,
- bilety lotnicze do Szkocji,
- fotografie przedstawiające: krajobrazy Szkocji, flagę i herb Szkocji, Szkotów i ich stroje, kobzę, potwora z Loch Ness,
- odtwarzacz CD,
- płyta CD ze szkocką muzyką,
- flaga Szkocji pocięta na puzzle z hasłem Scotland,
- linka potrzebna do zabawy ruchowej,
- obrazki do złożenia i pokolorowania dla każdego dziecka,
- kredki.


Przebieg zajęć:
1. Wspólne przywitanie. Dzieci śpiewają piosenkę: „Hello, Hi!”, następnie witają się z nauczycielem i przyjaciółmi podając sobie dłonie i mówiąc „Good morning".
2. Wprowadzenie do tematu zajęć. Nauczycielka rozmawia z dziećmi na temat podróży do Anglii, którą wspólnie odbyli na jednych z minionych zajęć. Prowadząca sprawdza, ile informacji zapamiętały dzieci i co podobało im się najbardziej. Następnie nauczyciel proponuje dzieciom kolejną niezwykłą podróż. Żeby dowiedzieć się jednak, do jakiego kraju polecą, muszą wykonać pewne zadanie. Prowadząca prosi, aby wybrane dzieci ułożyły układankę – puzzle przedstawiające flagę. Po ich ułożeniu nauczyciel odczytuje napis na samolocie – Scotland.
3. Oglądanie mapy Wielkiej Brytanii. Nauczyciel opowiada dzieciom o kraju, do którego zamierzają się udać. Dokładnie pokazuje teren Szkocji, mówi o Stolicy, pokazuje również jej flagę i herb.
4. Nauczyciel pyta dzieci, czy chciałyby razem z nim odwiedzić Szkocję. Kiedy dzieci się zgadzają, prowadzący oznajmia, że trzeba się tam dostać samolotem. Bilet na samolot mogą zaś dostać tylko te dzieci, które wymienią po angielsku nazwy części ciała poznane na poprzednich zajęciach.
5. Po otrzymaniu przez wszystkie dzieci biletów, nauczyciel włącza muzykę i zaprasza dzieci do wspólnego lotu – mali uczniowie naśladują lot samolotu (start z przysiadu, lot – bieg z wyciągniętymi w bok ramionami, lądowanie – przysiad itp.).
6. Wylądowanie w Szkocji. Nauczycielka pokazuje dzieciom obrazki przedstawiajże piękne szkockie krajobrazy, miasta i zamki.
7. Zaznajomienie dzieci z kobzą – oglądanie fotografii przedstawiającej szkocki instrument oraz Szkotów, którzy na nim grają
8. Słuchanie szkockiej muzyki – twórcza improwizacja, radosne pląsy dzieci.
9. Przywieszenie na tablicy obrazka przedstawiającego Szkota – analiza tradycyjnego szkockiego stroju (kiltu).
10. Praca indywidualna przy stolikach – układanie puzzli – pociętego obrazka przedstawiającego Szkota. Przyklejenie obrazka na kartkę papieru, kolorowanie go.
11. Zabawa ruchowa przy szkockiej muzyce. Na środku sali znajduje się linia, która wyznacza teren wody od lądu . Dzieci wesoło podskakują w rytm muzyki. Na hasło nauczyciela muszą szybko zająć miejsce po odpowiedniej stronie linii.
12. Wyciszenie dzieci. Wszyscy siedzą w kręgu, nauczycielka opowiada legendę o potworze z Loch Ness posługując się przy tym kolorowymi ilustracjami.
13. Zakończenie zajęć. Nauczyciel informuje dzieci, że to koniec zwiedzania Szkocji. Kolejna podróż nastąpi niebawem. Dzieci śpiewają pożegnalną piosenkę w języku angielskim i żegnają się ze sobą podając sobie ręce i mówiąc: „Good bye!”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.