Numer: 22906
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Widok z mojego okna - scenariusz

Cele operacyjne:

- kształcenie umiejętności budowania wypowiedzi poprawnych pod względem logicznym,
- kształcenie więzi ze społecznością lokalną,
- poznawanie najbliższego środowiska i dzieł kultury: pomników, nazw ulic, Pałacu Potockich i innych ciekawych zakątków osiedla
- tworzenie warunków do twórczości artystycznej dziecka.

Dziecko:
- wypowiada się całymi zdaniami na temat najciekawszych zakątków w otoczeniu domu i przedszkola,
- potrafi wykorzystać własne obserwacje i spostrzeżenia dotyczące dzielnicy miasta, w której mieszka,
- rozpoznaje i nazywa miejsca na fotografii,
- potrafi przedstawić na rysunku elementy charakterystyczne dla otoczenia domu i przedszkola,
- samodzielnie wykonuje swoją pracę i dba o jej ładny i estetyczny wygląd.

Metody pracy:

• Aktywizujące: metoda samodzielnych doświadczeń, zadaniowa,
• Percepcyjna: oglądanie fotografii i albumu zrobionego przez nauczycielki Przedszkola nr 2 w Koniecpolu pt: „ Koniecpol- moje miasto”,
• Słowne: opowiadanie, rozmowa, instrukcja do pracy plastycznej „ Widok z mojego okna”.

Forma pracy:
• Spacer po ulicach miasta,
• Zajęcia zorganizowane,
• Praca indywidualna.

Literatura:

„Program edukacji regionalnej- Koniecpol, moje miasto”
„Album o Koniecpolu”- praca nauczycielek z przedszkola.


Przebieg zajęcia
Rozmowa z dziećmi na temat: „Koniecpol- moje miasto”.
1. Prezentacja fotografii wykonanych na terenie miasta Koniecpol.
2. Wybór fotografii prezentujących miejsca obserwowane podczas spaceru po mieście ( rozpoznawanie i nazywanie: Pałac Potockich, basen kąpielowy, park, Kościół św Michała Archanioła, stadion, Pomnik pamięci zamordowanych przez hitlerowców, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Osiedle mieszkaniowe przy ulicy Robotniczej.
3. Zapoznanie dzieci z tematem pracy plastycznej: „ Widok z mojego okna”.
4. Demonstracja sposobu wykonania pracy przez nauczyciela, wyklejanie ramy okiennej na narysowany obrazek ( firanki, falbanki) naklejanie firanek wokół okna, podpisanie pracy swoim imieniem.
5. Samodzielna praca dziecka.
6. Ocena własnej pracy.
7. Urządzenie wystawy dla rodziców i całego personelu.
8. Sprzątanie po skończonej pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.