X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22773
Przesłano:

Konspekt zajęć rewalidacyjnych - W świecie czasownika

Konspekt zajęć rewalidacyjnych


Temat zajęć: W świecie czasownika



CELE: utrwalenie wiadomości o czasowniku,
wydłużanie czasu koncentracji uwagi
ćwiczenie logicznego myślenia
doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej

METODY: podające, poszukujące, praktycznego działania

FORMY PRACY: indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: Książeczka z serii PUS „Co robią? Co robi?”
zestawy ćwiczeń, kredki, mapa wiadomości o czasowniku, wierszyk-zagadka

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Odczytanie wierszyka-zagadki o czasowniku
(nauczyciel czyta, uczeń odgaduje)
-tak jestem czasownik, zobaczymy ile już o mnie wiesz i czy mnie dobrze znasz.
Mam dla Ciebie kilka zadań. (Koperty z zadaniami)

2.Mapa wiadomości o czasowniku.
Żeby ułatwić Ci pracę zrobimy mapę , na której znajdziesz cenne wskazówki do pracy.

3.Zad. 1. Połącz sylaby w wyrazy wg. podanego kodu i zapisz hasło. (Witamy w świecie czasownika)

4. Z trzech pierwszych wersów wypisz sześć czasowników i napisz nad nimi pytanie wg. wzoru.

5. Rozwiąż plątaninkę, odczytaj i zapisz wyrazy, a następnie uzupełnij zdanie.

6. Do rzeczowników dobierz odpowiedni wyraz. (książeczka PUS str.9)

7. Uzupełnij zdania czasownikami w odpowiedniej formie.

8. Pokoloruj rysunek. Pola z czasownikami w czasie teraźniejszym pokoloruj na pomarańczowo, z czasownikami w czasie przyszłym na niebiesko, a z czasownikami w czasie przeszłym na zielono.

9. Zakończenie: o czym dziś mówiliśmy?
Nagrodzenie wysiłków ucznia(za każde dobrze wykonane zadanie uczeń otrzymuje gwiazdkę, na koniec medal)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.