X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22772
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wycieczka do Włoch. Scenariusz zajęcia otwartego z rodzicami

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO Z RODZICAMI

TEMAT: Wycieczka do Włoch
GRUPA: 4-latki

CELE OGÓLNE
- przyswajanie podstawowych wiadomości na temat Włoch

CELE SZCZEGÓŁOWE
- używa zwrotów na powitanie i pożegnanie w języku włoskim
- poszerza zasób słownictwa (gondola, gondolier, wulkan, lawa)
- zna niektóre zabytki włoskie
- wie na czym polega erupcja wulkanu
- zna przysmaki kuchni włoskiej
- zna zapis swojego imienia
- przelicza za pomocą liczników głównych
- układa wieżę z klocków
- potrafi odwzorować układ, zapamiętuje go
- nazywa kolory
- uczestniczy we wspólnej zabawie
- potrafi złożyć łódkę z papieru

FORMY: grupowa, indywidualna
METODY PRACY: pedagogika zabawy, obserwacja i pokaz, zabawowo-naśladowcza, słowna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: zdjęcia Krzywej Wieży w Pizie, Wenecji, Wulkany, makieta wulkanu, ocet, soda, piasek, plakietki z imieniem, płyta CD, klocki, miska z wodą, garnek z sznurówkami, kartki z bloku

PRZEBIEG:
1. Przywitanie w języku włoskim z przybyłymi gośćmi
2. Rozmowa z dziećmi:
- w jakim kraju mieszkamy?
- w jakim mieście mieszkamy?
3. Zaproszenie na wycieczkę do Włoch rozmowa z dziećmi:
- ile osób pojedzie (przeliczanie wszystkich dzieci przez wybraną osobę)
- kto pojedzie z nami na wycieczkę? (wyszukiwanie wizytówek z imieniem, przyczepianie do tablicy)
4. Lecimy do Włoch – zabawa „Samoloty” Klanza
5. Dolecieliśmy do Włoch a konkretnie do Wenecji; przekazanie dzieciom najciekawszych informacji o Wenecji, oglądanie zdjęć, wyjaśnienie pojęcia „miasto na wodzie”, „gondola”, „Gondolier”;
6. Łódki z papieru – wykonanie łódki z pomocą rodzica według poleceń nauczyciela, puszczanie łódek na wodzie w przygotowanych wcześniej miskach z wodą - ćwiczenia oddechowe
7. Zaproszenie dzieci do dalszego zwiedzania Włoch. Z Wenecji pociągiem (muzyka jedzie pociąg z daleka, dzieci ustawione w pociąg) wybieramy się do Pizy, gdzie jest jeden z Cudów Świata Krzywa Wieża, przekazanie dzieciom najciekawszych informacji,oglądanie zdjęć, opisywanie przez dzieci wyglądu Krzywej Wieży
8. Budowanie wieży z drewnianych kolorowych klocków. Dzieci zapamiętują kolejność ułożenia klocków następnie nauczyciel zakrywa swoją wieżę, zadaniem dzieci jest ułożenie swojej wieży zgodnie z wzorem podanym przez nauczyciela (np. klocek czerwony, zielony, niebieski), nazywanie kolorów klocków
9. Następnie „samochodem” (dzieci trzymają w rękach kolorowe krążki, naśladują odgłos) jedziemy na Sycylię, gdzie zobaczymy wulkan Etna. Przekazanie dzieciom najciekawszych informacji o Sycylii, opisywanie wyglądu wulkanu, wytłumaczenie pojęcia „wulkan”, „lawa”, oglądanie zdjęć;
10. Pokaz wybuchu wulkanu wykonany przez nauczyciela – makieta wulkanu
11. Mój wulkan – wykonanie doświadczenia wraz z rodzicami (do butelki po syropie wsypujemy sodę, czerwony barwnik, zalewamy octem)
12. Po wszystkich wyprawach jesteśmy trochę głodni. Zaproszenie do „restauracji” gdzie proponują pyszne, długie spaghetti. Praca w parze z rodzicem, wykonanie najdłuższego makaronu. Dziecko z garnka bierze sznurek, zanosi rodzicowi, aby ten związał dwa sznurki, wiążemy tak długo aż trwa muzyka bądź do skończenia sznurków, porównywanie długości „makaronów”
13. Włosi lubią zabawę, zaproszenie rodziców do wspólnej zabawy Veo, Veo
14. Podsumowanie zajęcia minkami :) :(
- czy Wenecja jest we Włoszech
- czy Etna to wulkan
- czy Krzywa Wieża jest w Pizie
- czy Włosi lubią makaron

15. Podziękowanie i pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.