X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22741
Przesłano:

Scenariusz Dnia Wiosny

SCENARIUSZ IMPREZY „Wiosna, Wiosna”
Data: 20.03.2009
Osoby odpowiedzialne: Katarzyna Tokar
Uczestnicy:
Czas trwania: 2 godziny lekcyjne
Cele główne:
• Dostrzeganie zmian w otoczeniu w związku z aktualną porą roku,
• Usprawnianie w zakresie dużej i małej motoryki,
• Wyzwalanie aktywności oraz inwencji twórczej,
• Usprawnianie koordynacji wzrokowo- ruchowej,
• Usprawnianie percepcji wzrokowej.
Cele operacyjne, wychowanek powinien:
• Czuć się bezpiecznie podczas zabawy i mieć zaufanie do nauczyciela,
• Odszukać przedmioty ukryte w otoczeniu,
• Usprawnić czynności manualne: chwytać, przyklejać,
• Rozpoznać, wskazać zwiastuny wiosny nazwane przez nauczyciela,
• Poruszać się w terenie.
Metody: aktywne działanie, pogadanka, naśladowcza, zadaniowa, czynnościowa: zadań stawianych dziecku.
Formy: działanie indywidualne i zespołowe.
Pomoce: etykiety- zwiastuny wiosny (kwiaty, bociany, żaby, biedronki), klej, 2 arkusze szarego papieru, balony, grzechoczące butelki, Marzanna.


Przebieg zajęć:
1. Przywitanie wszystkich zebranych przed DPS-em. Krótka pogadanka o okolicznościach spotkania.
2. Przejście uczestników spotkania z Marzanną ulicą wioski z brzęczącymi butelkami- symboliczne odstraszenie zimy.
3. Symboliczne pożegnanie zimy.
4. Tworzenie obrazów „ Wiosenna Łąka” poprzez właściwe naklejanie etykiet- zwiastunów Wiosny na dużych arkuszach papieru ( jeżeli wystarczy czasu przeznaczonego na wykonanie obrazów).
5. Rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu „ Wiosenna Mandala”.
6. Podziękowanie uczestnikom spotkania- obdarowanie kotylionem w kształcie kwiatka.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.