X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22602
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W zdrowym ciele zdrowy duch! Scenariusz zajęć

MIEJSCE: sala

CZAS TRWANIA: 20 – 30 min.

CELE:
- rozwijanie ogólnej motoryki
- zachęcanie do aktywności fizycznej
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń
- wdrażanie do zgodnego współdziałania z partnerem
- odczuwanie satysfakcji z pokonywania trudności

POMOCE: tunele, „kamyczki, drążki, zjeżdżalnia, równoważnia, szarfy, obręcze, magnetofon, nagranie żywej muzyki, pachołki, piosenka do sł. D. Gellner „Kiedy niebo płacze”


PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1. „Gimnastyka” – wszystkie dzieci kilkakrotnie ruchem inscenizują treść wiersza (rozgrzewka):
Słuchać radio, gra muzyka
proszę wstawać – gimnastyka.
Ręce w górę, potem w bok
jeden podskok, szybki krok.
Wdech głęboki, wydech długi
niski przysiad – jeden drugi
marsz dokoła, gra muzyka
i skończona gimnastyka.
2. „Figurki” – bieganie po sali przy muzyce, gdy muzyka cichnie dzieci stają nieruchomo jak figurki.
3. „W tunelu” – czworakowanie jedno za drugim przez tunel.
4. „Dżdżownica” – pojedynczo pełzanie (przeciąganie się) po zjeżdżalni na brzuchu i plecach.
5. „Dookoła koła” – bieganie dookoła obręczy, na sygnał zmiana kierunki
6. „Żabki” – skakanie po „kamyczkach” jedno za drugim.
7. „Akrobata” – przejście z asekuracją nauczyciela po równoważni.
8. „Tor przeszkód” - skok obunóż do środka obręczy, slalom między pachołkami, przejście przez tunel na czworakach, przełożenie szarfy z góry na dół.
9. Turlanie drążków – siad skrzyżny, przed dzieckiem leży drążek, który ma być turlany oburącz jak najdalej bez odrywania pośladków od podłogi, a następnie turlany do siebie.
10. Przysiady z partnerem – w parach na wprost siebie dzieci trzymają dwa końce drążków i wykonują równo przysiady.
11. Rzuty piłką do kolegi – ustawienie w parach, rzuty i chwyty piłki między współćwiczącymi.
12. Marsz ze śpiewem:
1. Kiedy niebo płacze
idziemy na spacer
dookoła stołu
z piosenką wesołą.
Ref:. Idą parami lalki z misiami
Depczą dywan, depczą dywan
z frędzelkami.
Idą parami lalki z misiami
a gumowe piłki dwie
po podłodze toczą się.
2. Gdy za oknem dmucha
nikt wiatru nie słucha,
chodzi dookoła
wycieczka wesoła.
Ref: Idą parami...
13. Rozmowa na temat znaczenia ruchu w życiu człowieka i emocji towarzyszących dzieciom podczas zajęć.

Scenariusz opracowała i zajęcie przeprowadziła: Anna Pawłowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.