X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22567
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Czerwony Kapturek - improwizowanie fragmentu bajki

Konspekt z dominacją działalności umysłowej

1. Temat: Improwizowanie fragmentu bajki pt. „Czerwony Kapturek”
2. Materiał programowy "W kręgu zabawy" J. Pytlarczyk
- dz. uczestniczy w teatrze kukiełkowym
- dz. gra różne role, stosując techniki żywego słowa
- dz. odgrywa scenki z rekwizytami
- dz. układa obrazki z 4 części
- dz. zachowuje ostrożność wobec nieznajomych, nie udziela im ważnych informacji
- dz. utrzymuje równowagę podczas przejścia po torze
3. Cele:
- dz. odtwarza według własnego pomysłu wybraną rolę, mówi głośno i wyraźnie, zmienia głos
- dz. pokonuje przeszkody w zabawie ruchowej
- dz. współpracuje w zespole
- dz. układa obrazek z części
4. Metody:
- słowna: fragment bajki pt. „Czerwony Kapturek” w interpretacji N – lki i dzieci, rozmowa, instrukcje
- oglądowa: teatrzyk pacynek
- czynna: zadań stawianych do wykonania
5. Środki dydaktyczne:
- teatrzyk pacynek
- obrazki pocięte na części
- do zabawy ruchowej: skakanki, pieńki, niebieska folia, gałęzie
6. Przebieg zajęcia:
I. Część wstępna:
1. Podanie celu:
N – „Dzisiaj będziemy aktorami, ale zanim to nastąpi, zapraszam was na teatrzyk.”
N – Rozdaje bilety
Dz – siadają według wyznaczonych miejsc
N – „Za chwilę obejrzycie fragment bajki pt. „Czerwony Kapturek”
II. Część główna:
1. Przedstawienie teatrzyku
2. Krótka rozmowa po obejrzeniu teatrzyku:
N – „Zobaczyliście bardzo ważny fragment bajki. Jak myślicie, dlaczego jest on taki ważny?”
N – „Dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi? Dlaczego nie można podawać swojego adresu i nazwiska nieznajomym?”
3. Zabawa ruchowa „Na leśnej ścieżce”:
N – „Zapraszam was na spacer leśną ścieżką. Napotkacie tam różne przeszkody, które trzeba ominąć.”
4. Improwizacja na temat fragmentu bajki w wykonaniu dzieci:
N – „Teraz proponuję wam, abyście wy zamienili się w małych aktorów i przedstawili ten sam fragment bajki, który przed chwilą oglądaliście”
N – „Pamiętajcie, że aktorzy mówią głośno i wyraźnie, czasami też zmieniają głos”
N – Instruuje dzieci, jak ubrać pacynki
5. Praca w zespołach:
N – „Zapraszam was teraz do pracy w zespołach. Proszę odszukać obręcz, przy której usiądziecie. Kolor biletu podpowie wam, przy jakiej obręczy należy usiąść.”
N – „Ułóżcie obrazek z części.”
N - "Jaką bajkę przedstawia wasz obrazek ?"
III. Część końcowa:
1. Podsumowanie:
N – „Co dzisiaj robiliśmy na zajęciu? Co podobało wam się najbardziej?”
N – „Dziękuję dzieciom za ładne występy w teatrzyku.”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.