X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22243
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Mozaika" - tworzenie kompozycji z różnych ziaren, rozwijanie wyobraźni, uświadomienie dzieciom z czego pochodzą niektóre produkty spożywcze. Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
przeprowadzonych 16.10.13.w grupie dzieci 4-5-6 letnich przez opiekuna stażu mgr Monikę Kuźmicz
P. 27 w Bielsku- Białej

Temat zajęć: „Mozaika”- tworzenie kompozycji z różnych ziaren , rozwijanie wyobraźni, uświadomienie dzieciom z czego pochodzą niektóre produkty spożywcze.
Cel ogólny: - zachęcanie do obserwacji środowiska przyrodniczego, jakim jest pole na wsi,
Cele: - rozwijanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania i wypowiadania się
- utrwalenie stosowania liczebników głównych i porządkowych
- kształtowanie pojęcia zbioru
- kształtowanie prawidłowego nastawienia do poszanowania przyrody
- poznawanie zjawisk zachodzących jesienią w przyrodzie
- wyrażanie własnych emocji w formie plastycznej i ruchowej
- rozwijanie i pobudzanie wyobraźni dzieci
Metody: - podające: rozmowa, opowiadanie
- eksponujące: pokaz sylwet pieczywa
- heurystyczne: działalność dzieci w różnych zadaniach
Formy: indywidualna, grupowa
Środki dydaktyczne: nagranie CD z muzyką relaksacyjną, CD klanza, listki papierowe, słomki do napojów, emblematy liści, sylwety pieczywa, znaki graficzne cyfr, kartki papieru, różne rodzaje ziaren, klej, pisaki, piłka.


Przebieg zajęć:
I. Zajęcia wprowadzające:
1. „Dzień dobry...”- zabawa ze śpiewem integrująca grupę na rozpoczęcie zajęć z wykorzystaniem nagrania CD
2. „Listek na wietrze”- zabawa oddechowa, dmuchanie przez słomkę listka, aby jak najdłużej utrzymał się w powietrzu.
3. „Listki do pary”- zabawa ruchowa z el. orient- porz, na przerwę w muzyce dobierają się parami o tym samym kolorze listka.
3. „Jaki to wyraz?”- zabawa dydaktyczna, ćwiczenie syntezy i analizy słuchowej, podział na sylaby i wyznaczanie pierwszej głoski nazw pieczywa- chleb, bułki, ciasto, tort, rogalik, herbatniki, biszkopty
II. Zajęcia główne:
1. „Jaś piecze bułeczki”- w oparciu o opowiadanie nauczyciela przeliczanie sylwet pieczywa, wyznaczanie wyniku dodawania i odejmowania na konkretach, stosowanie liczebników głównych i porządkowych, tworzenie zbiorów pieczywa i przeliczanie elementów .
2. „Posągi”- zabawa ruchowa relaksacyjna- CD klanza.
3.„Mozaika”- tworzenie kompozycji z różnych ziaren na szablonie rogalika i herbatnika, rozwijanie wyobraźni i umiejętności planowania pracy.
III. Zajęcia końcowe:
1. „Wystawka prac”- oglądanie prac kolegów, wystawka prac.
2. „Iskierka”- zabawa integracyjna, podziękowanie za udział w zajęciach, rozdanie pieczątek za pozytywny udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.