X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 22231
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Święto Pluszowego Misia - scenariusz

Scenariusz zajęć.
Problematyka hospitacji: Kształtowanie orientacji przestrzennej.
Grupa dzieci: 3- latki.
Obszar podstawy programowej: Aktywność ruchowa i zdrowotna.

Temat: „Dzień Pluszowego Misia”.
Cele główne:
- kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek;
- kształtowanie orientacji przestrzennej ( nazywa części ciała, potrafi je wskazać);
Cele operacyjne:
- umie przedstawić swojego pluszaka;
- dostrzega charakterystyczne cechy wyglądu misia;
- słucha czytanego tekstu;
- odpowiada na pytania

Metody: słowna, czynna, oglądowa.

Formy: z całą grupą , w grupkach kilkuosobowych, indywidualna.

Środki dydaktyczne: pluszaki, kolorowe misie na tasiemkach, chusta animacyjna, duża sylweta niekompletnego misia, utwór Cz. Janczarskiego „ Naprawiamy misia”, płyta CD z muzyką, miód, ciasteczka, kolorowanki, kredki.


Przebieg zajęć.
1. Powitanie:
- nauczycielka wita dzieci w „krainie misiów” i mówi kilka zdań o święcie pluszowego misia.

2. Przedstaw swojego pluszaka;
- dzieci prezentują swojego ulubionego pluszaka przyniesionego do przedszkola.

3. Witamy się różnymi częściami ciała; wyliczanka – zabawa z pokazywaniem:
Włosy, nosek, uszy, broda
- wyliczankę skończyć szkoda;
Łokcie, brzuszek, plecy, pięty
- każdy z nas jest uśmiechnięty;
Łydki, uda, dłonie, ręce
- pokazywać chcemy więcej.

4. Zabawa z chustą animacyjną- wycieczka dla misiów; karuzela- zabawa przy piosence „karuzela”.

5. Dlaczego Uszatek jest smutny ? - rozmowa w oparciu o wiersz Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia”.

Kto misiowi urwał ucho?
No kto? - pytam.
Cicho, głucho...
Nikt się jakoś nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił,
Urwał ucho, nie przeprosił?
Igła, nitka, rączek para,
naprawimy szkodę zaraz.
O! Już sterczą uszka oba.
Teraz miś się nam podoba.

• Kto mi powie, dlaczego miś ma smutną buzię?
• Co trzeba zrobić żeby Miś się uśmiechną?
• Czy, Wy szanujecie swoje zabawki w domu?
• Czy ktoś chciałby dorysować uśmiech naszemu misiowi?
( Po krótkiej rozmowie chętne dziecko dorysowuje uśmiech misiowi ).
6. Wesoły miś- zabawa dydaktyczna;
• na tablicy wisi sylweta niekompletnego misia; dzieci wymieniają czego brakuje misiowi ( ucha, oka, łapki, uśmiechu ),
• chętne dzieci przyczepiają misiowi brakujące części;
• próba odpowiedzi na pytanie, co jest przysmakiem misiów?

7. Taniec z misiami;
• Po wysłuchaniu dwóch melodii, dzieci mają za zadanie wybrać wesołą muzykę do tańca, następnie tańczą razem za swoim pluszakiem.

8. Układnie pociętych obrazków w całość – puzzle.
• Praca w 5- osobowych grupach podzielonych według kolorów.

9. „Małe co nieco” – zaproszenie do degustacji ciasteczek i miodu.

10. Ewaluacja zajęć- słodki miodek. * Jeśli dzieciom podobały się zabawy, przyczepiają baryłkę z miodem obok misia na tablicy........

11. Kolorowanie sylwety misia wg własnego pomysłu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.