X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21949
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wesoły Karnawał - scenariusz sytuacji edukacyjnej

Scenariusz sytuacji edukacyjnej
przeprowadzonej w Przedszkolu Miejskim Nr 11
z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach

Temat: Wesoły Karnawał
Data: 27.01.2014r.
Grupa: VII (5-6 latki)
Miejsce: sala zabaw
Osoba prowadząca: Anna Łukasik-Frątczak

Cel ogólny:
- Budzenie radości ze wspólnej zabawy z rówieśnikami w okresie karnawału.

Przewidywane efekty:
Dziecko:
- doświadcza podczas zabawy badawczej;
- wyodrębnia wyrazy w zdaniu;
- przelicza w dostępnym dla siebie zakresie;
- właściwie reaguje na umówione sygnały.

Podstawa programowa:
4.3
14.3
14.6

Metody pracy:
- aktywizujące, zadań stawianych do wykonania.

Formy: z całą grupą, indywidualna.

Pomocy dydaktyczne: balony, taśma klejąca dwustronna, pisaki, bibuła, serpentyny, miski, woda, ilustracja, karty pracy.


Przebieg:
1. Powitanie dzieci w kręgu słowami:
Dzień dobry, dzień dobry,
witam Was,
na wspólną zabawę,
nadszedł czas.

2. Zapoznanie dzieci z tematem zajęć. Wyjaśnienie pojęcia karnawał (czas zabawy, tańców, balów – maskowych i kostiumowych, radości).

3. Ćwiczenia oddechowe „Rośnij baloniku”.
Rozdanie wszystkim dzieciom balonów. Dzieci nabierają ustami dużo powietrza i z całej siły dmuchają balony (zawiązywanie balonów przy pomocy nauczyciela).

4. Zabawa badawcza „Co jest w balonie?”

a) Wypuszczanie powietrza z balonów.
− Co wdmuchiwaliście do balonów?
− Jak możemy sprawdzić, czy w balonach jest powietrze?

Nauczyciel przygotowuje miski z wodą. Dzieci przy pomocy nauczyciela rozwiązują balony, wkładają końcówki do wody i obserwują pojawiające się pęcherzyki powietrza.

b) Określanie właściwości powietrza:

− Czy powietrze ma zapach?
Dzieci wciągają mocno powietrze nosem.
.
− Czy powietrze ma smak?
Dzieci nabierają ustami powietrza.

− Czy powietrze ma określony kształt?

5. Zabawy z balonami:
- na hasło „w górę” dzieci podrzucają balony i łapią je;
- wytwarzanie dźwięków poprzez szczypanie lub pocieranie balonów;
- uderzanie balonami o różne części ciała wskazane przez nauczyciela.

6.”Bal” - nauczyciel pokazuje obrazek przedstawiający bal. Układa o nim proste zdania, a dzieci liczą w nich słowa, pokazując ich liczbę na palcach.
Liczenie na obrazku masek, balonów, koron.

7. „Pan Karnawał” – praca plastyczna.
Dzieci mają przygotowane balony, ich zadaniem jest wykonać z nich głowę postaci z wykorzystaniem dostępnych materiałów (pisaki, bibuła, serpentyny).

8. Praca indywidualna – zadanie z kartą pracy (zróżnicowanie wymagań).
Ćwiczenie spostrzegawczości – dorysowywanie brakujących elementów.

9. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.