X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21804
Przesłano:

Zdrowie psychiczne - czym jest i jak je osiągnąć? Scenariusz zajęć z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych

Scenariusz zajęć
1) Temat: Zdrowie psychiczne-czym jest i jak je osiągnąć?
2) Adresat zajęć: Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
3)Miejsce i czas realizacji zajęć: sala lekcyjna, 1 godzina lekcyjna
4) Cel ogólny: Pogłębianie wiedzy na temat ważności i sposobów zachowania zdrowia psychicznego
5) Cele operacyjne:
I Uczeń interpretuje definicję zdrowia psychicznego WHO
II Uczeń porządkuje czynniki mające na co dzień wpływ na zdrowie psychiczne człowieka
III Uczeń tworzy listę sposobów pomagających zachować lub odzyskać zdrowie psychiczne
IV Uczeń rozwija umiejętność relaksacji
6)Metody, techniki zajęć: dyskusja, burza mózgów, metoda waloryzacyjna, pokaz
7) Formy pracy: praca grupowa, praca zbiorowa

8) Przebieg lekcji:
1. Faza wstępna:
- Z czym kojarzy się uczniom pojęcie zdrowia psychicznego? -burza mózgów
- Podział klasy na grupy zadaniowe
2. Faza realizacyjna:
- rozdanie uczniom definicji zdrowia psychicznego Światowej Organizacji Zdrowia
- interpretacja definicji-praca w grupach
- ekspozycja wniosków-dyskusja
- tworzenie, na bazie definicji WHO, listy czynników-pozytywnych i negatywnych mających wpływ na zdrowie psychiczne
- kreowanie listy sposobów sprzyjających zachowaniu zdrowia psychicznego-plakat
3. Faza podsumowująca
- Prezentacja wyników pracy grup i wnioski
- Prezentacja materiału dźwiękowego-fragment treningu autogenicznego wg Schulza jako jednej z metod pomagającej w zachowaniu zdrowia psychicznego

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.