X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21724
Przesłano:

Wiosna w pełni w świecie roślin - scenariusz zajęć

Treści:
Czytanie tekstu M. Kowalewskiej „Nowiny i nowinki”. Wypowiedzi na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną. Rozwiązywanie zadań tekstowych na porównywanie różnicowe. Ustalanie odległości na mapie. Zabawy ruchowe ze skakanką.

Cele:
Uczeń
rozwiązuje zadania tekstowe na porównywanie różnicowe,
dostrzega i opisuje zmiany zachodzące wiosna i późną wiosną,
czyta tekst literacki,
rozpoznaje drzewa, krzewy i rośliny zielne,
opisuje wybraną roślinę,
opowiada o swoich wrażeniach i wyobrażeniach inspirowanych opowiadaniem i muzyką,

Metody pracy: rozmowa, pogadanka, ćwiczeniowa, praktycznego działania,

Formy pracy: indywidualna, grupowa, zbiorowa


Przebieg zajęć
1.Powitanie.
2.Zabawa orientacyjno – porządkowa „Pająk i muchy”.
3. Rozwiązywanie zadań tekstowych na porównywanie różnicowe.
4. Głośne indywidualne czytanie tekstu Marii Kowalewskiej „Nowiny i nowinki”. Wypowiedzi uczniów na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Wskazywanie różnic między wczesną wiosna i wiosna w pełni.
5.Uzupełnianie zdań o wiośnie wybranymi rzeczownikami.
6. Drzewa, krzewy i rośliny zielne – rozpoznawanie roślin na ilustracjach, opisywanie wyglądu konwalii dwulistnej na podstawie planu i z wykorzystaniem zgromadzonego słownictwa.
7. „Gdybym był drzewem”- zabawa twórcza z pedagogiki kreatywnej. Łączenie muzyki ze słowem, ruchem i obrazem.
8. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem skakanek.
9. Podsumowanie zajęć – rozwiązywanie krzyżówki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.