X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21673
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Krasnoludki są na świecie. Scenariusz zajęcia dla dzieci 5,6 letnich z rozwijania mowy i myślenia

Scenariusz zajęcia dla dzieci 5,6 letnich z rozwijania mowy i myślenia opracowany przez Ewę Piekarczyk
Temat kompleksowy: Czy znacie bajeczki z przedszkolnej półeczki?
Temat dnia: Krasnoludki są na świecie....
Cel główny:
Pielęgnowanie tradycji związanych z patronką przedszkola- Marią Konopnicką
Cele szczegółowe:
- dziecko wie, że krasnoludki są bohaterami wierszy, bajek i baśni;
- dziecko ćwiczy słuch fonematyczny
-dziecko potrafi wykorzystać wiedzę podczas zabaw plastycznych, muzycznych, ruchowych i matematycznych;
- dziecko zna imiona krasnoludków z bajki Marii Konopnickiej
- dziecko zna nazwę grupy
- dziecko umie pracować w zespole
Metody:
Czynne, słowne ,oglądowe
Metody twórcze ,,burza mózgów’’
Pomoce:
ilustracje krasnali , ilustracje do bajki M. Konopnickiej ,,Czy to bajka czy nie bajka’’, tabliczki dla każdego dziecka tak- nie ,,Płyta Cd z bajką i piosenka, ilustracje w formacie A3 ( ,,Krasnoludki’’, ,,Ilu tu Podziomków?’’, ,,Krasnoludki króla Błystka’’, ,,Co brakuje krasnoludkom?’’) , ,,Krasnoludek’’ – karta pracy dla każdego dziecka


Przebieg:
1. Zagadka
Noszą czerwone kubraczki, rosną na brodach im bródki.
Przecież to są...
2. Słuchanie bajki Marii Konopnickiej ,,Czy to bajka czy nie bajka’’ z płyty Cd
3.Zabawa ruchowo – naśladowcza do piosenki ,,My jesteśmy krasnoludki’’

My jesteśmy krasnoludki,
Hopsa sa, hopsa sa,
Pod grzybkami nasze budki
Hopsa sa, hopsa sa,
Jemy mrówki, żabie łapki,
Oj tak ,tak, oj tak, tak,
A na głowach krasne czapki,
To nasz znak, to nasz znak.

Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy,
Tru- tu- tu, tru- tu -tu,
Gdy ktoś senny, to uśpimy,
Lu- lu lu, Lu- lu lu,
Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka,
Ajajaj, ajajaj
To zapłacze niezabudka,
Buuu, buuu.

4.,,Krasnalowa zgaduj – zgadula’’ - zabawa „Tak czy nie” z wykorzystaniem tabliczek,
np. „Czy krasnale mają brodę?” Czy krasnale są duże?” itp.

5.,, Imiona krasnali ‘- dzielenie na sylaby ( wyklaskiwanie wytupywanie,...) przeliczanie sylab , wyodrębnianie pierwszej głoski w imionach
( Koszałek Opałek, Błystek, Podziomek, Modraczek, Żagiewka, Mikuła, Pakuła, Sikorek, Pietrzyk ,Słomiaczek, Kocie Oczko)
6.,,Co kojarzy się z krasnoludkiem?’’- rundka po kole ,,burza mózgów’’
7.Zabawy w 4 zespołach:
<< ,,Krasnoludki ‘’- dostrzeganie różnic( odnalezienie i zaznaczenie 10 różnic)
<<,,Ilu tu Podziomków?’’(figury nakładające się) kolorowanie czapek ,przeliczanie
<< ,,Krasnoludki króla Błystka’’’’- układanie obrazka A3pociętego na 10 części
<<,,Co brakuje krasnoludkom’’- zaznaczanie brakujących elementów
8.,,Krasnoludki Króla Błystka to my’’- układanie melodii do podanego zdania
9,,Krasnoludek ‘’- karta pracy – kolorowanie w/g kodu geometrycznego

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.