X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21588
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wykonanie ekologicznych ozdób choinkowych - scenariusz zajęcia otwartego

Scenariusz zajęcia otwartego w grupie 3-4 latków.
Cele operacyjne:
Dziecko:
• Podejmie aktywność zabawową i zadaniową,
• Rozpozna za pomocą zmysłu dotyku zabawki schowane w worku Mikołaja
• Lokalizuje źródło dźwięku,
• Identyfikuje przedmioty za pomocą dotyku
• Wie, co to odpad i że może go wykorzystać jako materiał plastyczny jako materiał plastyczny
• Wykona ozdoby choinkowe z odpadów współdziałając z dorosłymi
Rodzic :
• Obserwuje własne dziecka na tle grupy rówieśniczej,
• Wzmacnia więź „ja – własne dziecko”,
• Wspiera dziecko w jego działaniach
• Zintegruje się z innymi rodzicami i środowiskiem przedszkolnym
Stosowane metody pracy:
słowna-rozmowa kierowana, pokaz, praktycznego działania;
Forma organizacyjna: zajęcia zespołowe, indywidualne;

Środki dydaktyczne:
Choinka z papieru, ozdoby choinkowe, papierowe ozdoby choinkowe, znaki przedstawiające miny uśmiechnięte i miny smutne, dzwoneczek, płyta CD z muzyką, chusteczka, materiał naturalny , papier, folia, do wyrobu ozdób choinkowych

PRZEBIEG ZAJĘĆ

1. Zabawa integracyjna – powitanie piosenką: „Wszyscy są” rodziców i dzieci
2. Masaż relaksacyjny – dzieci i rodzice siadają jeden za drugim.
„Wieje, wieje wiatr – lekko dmuchamy we włosy
Mrozek szczypie w nosy, w uszy – delikatnie szczypiemy
Śnieżek mocno prószy – stukamy w plecy opuszkami palców
Dzieci biegną do ogródka – szybkie ruchy palcami wskazującymi
na przemian
Lepią ze śniegu zimowego ludka” – rysowanie na plecach bałwanka.
3. Zabawa słuchowa „Szukaj dzwoneczka” – dzieci stoją w kręgu. Jedno dziecko staje w kręgu z zasłoniętymi oczami. Prowadzący podaje wybranemu dziecku dzwoneczek, którym delikatnie dzwoni. Dziecko będące w środku wskazuje ręką kierunek, z którego dobiega dźwięk dzwonka.(w prowadzeniu pomaga rodzic)
4. „Jaka to ozdoba? – zabawa dydaktyczna rozwijająca zmysł dotyku podczas odgadywania ozdoby ukrytej w „zaczarowanym worku” – bombka, łańcuch, orzech, szyszka (odgaduje rodzic)
5. Prawda – fałsz – rodzic losuje karteczkę i odczytuje zapisane na niej zdanie. Zadaniem dzieci jest podniesienie uśmiechniętej buźki na zdanie prawdziwe oraz podniesienie smutnej buźki na zdanie zawierające informację nieprawdziwą.(odgaduje dziecko)
- Święta Bożego Narodzenia są latem.
- W wigilię Bożego Narodzenia dzielimy się opłatkiem.
- Na święta Bożego Narodzenia ubieramy choinkę.
- Prezenty przynosi listonosz.
- W święta Bożego Narodzenia śpiewamy kolędy.
-Wszystkie grzeczne dzieci dostają prezenty
- Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka.
- Na bożonarodzeniowym drzewku możemy zawieszać bombki, cukierki, czekoladki, łańcuchy
6. „Ubieranie choinki”- naklejanie elementów zgodnie z instrukcją podaną
przez nauczyciela
- na górze choinki – gwiazda
- pod choinka prezenty
- na środku choinki - miś
7.Zabawa muzyczna przy piosence : „choinka”
8. Wykonanie ozdób choinkowych po wcześniejszej demonstracji kilku gotowych ozdób(praca rodzic- dziecko). Zwrócenie uwagi na estetykę i dokładność podczas wykonywania pracy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.