X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21489
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Urodziny Pluszowego Misia - scenariusz zabawy

SCENARIUSZ ZABAWY Z OKAZJI URODZIN PLUSZOWEGO MISIA

Temat: STO LAT MISIU!
Cel ogólny:
Czerpanie radości z tańca i zabaw tanecznych. Stwarzanie okazji do integracji społeczności dziecięcej.
Cele operacyjne – dziecko:
• Potrafi swobodnie poruszać się w rytm muzyki;
• Potrafi oddać ruchem, gestem i mimiką twarzy charakter muzyki, jej dynamikę, rytm, tempo;
• Integruje się z innymi poprzez zabawy i tańce;
• Aktywnie uczestniczy w zabawach i zadaniach.
• Czerpie radość z zabawy;
• Recytuje wiersz.
• Wykonuje ćwiczenia gimnastyczne z misiem.
Metody:
• Aktywizujące, praktyczne, elementy metody W. Sherborne,
Formy:
• Indywidualna
• W parach
• Z całą grupą
Środki dydaktyczne:
Płyty CD z muzyką, odtwarzacz CD, balony, markery, rękawice kuchenne, patyczki do szaszłyków, talerzyki, miód, ciasteczka, czapeczki, dyplomy, cukierki, list od Pluszowego Misia


Przebieg spotkania:
1. Przywitanie wszystkich dzieci.

2. Odczytanie listu od Pluszowego Misia.
„Kochane dzieci, nie mogę was dzisiaj odwiedzić, ale wiem, że każdy z was przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przytulcie swoje misie bardzo mocno, bo dzisiaj są urodziny wszystkich misiów na całym świecie. Z tej okazji zapraszam was na wesołą zabawę urodzinową. Bawcie się dobrze, z pozdrowieniami Pluszowy Miś.”

3. „Sto lat” – wspólny śpiew.

4. „Niedźwiadek” – zabawa z pokazywaniem na melodię „Mam chusteczkę haftowaną”.

5. Prezentacja pluszowych misiów – taniec ze swoimi pluszakami w kole, indywidualne improwizacje (piosenka „Bara Bara Bere Bere” Michel Telo).

6. Recytacja wiersza – grupa „Pszczółki” (3latki). Zadanie – wylizywanie miodku
z talerzyka.

7. „Misiowy pociąg” – zabawa przy muzyce (piosenka „Jedzie pociąg z daleka”)

8. Recytacja wiersza – grupa „Biedronki” (4latki). Zadanie – jedzenie ciasteczka bez użycia rąk.

9. Gimnastyka z misiem (W. Sherborne) – wszyscy znajdują się w pozycji siedzącej
i nazywają różne części ciała i jednocześnie wykonując konkretny ruch:
- poznajemy swoje rączki,
- rączki witają się z nóżkami, dotykamy swoje stopy,
- paluszki spacerują dalej i spotykają kolanka,
- po kolankach mamy brzuszek, głaszczemy i masujemy,
- idą paluszki dalej i witają się z szyjką, kręcimy szyjką raz w jedna, raz w drugą stronę,
- po szyi poznają paluszki buźkę, dotykają oczka, nos – liczą dziurki w nosie, dotykają brodę,
- paluszki – wędrowniczki głaszczą włosy i spotykają uszy, liczą uszy.
- poprawianie fryzury.
Następnie wykonujemy podobne zadanie z misiem.

10. Recytacja wiersza – „Motylki” (5latki). Zadanie – malowanie wizerunku misia na nadmuchanym balonie.

11. Taniec ze swoim misiem (piosenka „Let’s twist again” Chubby Checker).

12. Recytacja wiersza – „Żuków” (6latki). Zadanie – zbieranie patyczków do szaszłyków przy użyciu rękawicy kuchennej.

13. Zabawa dowolna przy muzyce (piosenki „Ona tańczy dla mnie” Weekend, „Ai se eu te pego” Michel Telo, „Macarena” Los del rio)

14. Rozdanie wszystkim dzieciom cukierków, pożegnanie.

Opracowanie: mgr Magdalena Franciszkiewicz
mgr Anna Sobczyk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.