X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 21051
Przesłano:
Dział: Biblioteka

„Raz, dwa, trzy… śmieszny wierszyk czytasz Ty” - scenariusz zajęć zabawy czytelniczej dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym

SCENARIUSZ ZAJĘĆ - Z zabawy czytelniczej „Raz, dwa, trzy... śmieszny wierszyk czytasz Ty”
Dla uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym.

CZAS : 90 MINUT
Miejsce realizacji : biblioteka szkolna
Adresaci zajęć : uczniowie
kl. : IV – VI S.P.
kl. : I – III G
kl. V-VI F
kl. I – III GF
Liczba uczestników: 20 osób
Temat: „Raz, dwa, trzy... śmieszny wierszyk czytasz Ty”

Cel główny:
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych
-doskonalenie techniki czytania
Cele szczegółowe:
-uczeń czyta samodzielnie wiersz
- wykazuje się pomysłowością w jego interpretacji
- integracja uczniów zróżnicowanych wiekowo i z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej
Metody:
-metoda zajęć praktycznych-indywidualne czytanie wybranych tekstów
-indywidualna; podejmowanie decyzji podczas zabawy
- grupowa: włączenie wszystkich czytających do zabawy podczas losowania

Środki :
- teksty przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza, a następnie wybrane przez uczniów
- różne słodycze dla każdego uczestnika konkursu
- dekoracja pomieszczenia z wykorzystaniem wystawy prac z „Konkursu Wielkanocnego”


Przebieg zajęć:
1. Zajęcia wstępne ( 15 min. )
* powitanie zebranych osób : uczestników konkursu oraz zaproszonych gości
* przedstawienie charakteru oraz celu konkursu
* niespodzianka w postaci „strzelających” cukierków
2. Zajęcia właściwe ( 65 min. )
* losowanie przez najmłodszego ucznia numerków odpowiadających poszczególnym uczestnikom konkursu na liście alfabetycznej; podczas wyboru wszyscy obecni skandują temat konkursu „Raz, dwa, trzy... śmieszny wierszyk czytasz Ty”
* wylosowana osoba samodzielnie wybiera następną niespodziankę- zabawne polecenie do wykonania, przed lub po własnej prezentacji wiersza;
* indywidualna prezentacja wiersza przez uczestników konkursu;
* każdorazowe nagrodzenie brawami osób czytających;
* wykonywanie wylosowanych zabawnych poleceń;
* zaangażowanie widzów w rozmowę o treści przedstawionego wiersza;
Zajęcia końcowe: (10 min. )
* podziękowanie wszystkim uczestnikom, wspólne zjedzenie słodyczy;
*rozdanie dzieciom pozostałych słodyczy z wykorzystaniem zabawy ruchowej;
* omówienie wrażeń;
*porządkowanie pomieszczenia;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.