Konspekt zajęć z języka angielskiego
Nauczyciel: Anna Maroń
Grupa przedszkolna: 5/6-cio latki
Czas: 25 minut
Temat: Can I have one apple, please?
Cel główny: Nauka zwrotu „Can I have one apple, please?”, „here you are”, “ thank you”
Cele szczegółowe:
• przypomnienie słownictwa: zwroty grzecznościowe, kolory, liczebniki 1-12, owoce
• ćwiczenie umiejętności odpowiadania na pytanie Can I have one apple, please?
• zastosowanie ww. słownictwa w piosenkach i zabawach
• stymulowanie rozwoju dzieci przez ruch, śpiew, zabawę
• wzbudzenie zainteresowania nauką j. angielskiego
Pomoce: ilustracje przedstawiające słownictwo (flashcards), pacynka miś Mambo, plastikowe owoce, pudełko, płyta CD z piosenkami
Przebieg:
1. Powitanie uczniów piosenką „Hello everyone” – śpiew z gestykulacją
2. Przypomnienie słów: circle, big, small przy pomocy gestów oraz śpiewanie piosenki „Make a circle” ( na melodię „London Bridge is falling down”) z gestykulacją, w celu stworzenia koła i łagodnego przejścia do siedzenia w kręgu
3. Pojawienie się pacynki Mambo i piosenka : „Hello, hello, what’s your name?” (melodia jak wyżej)
4. Sprawdzenie listy obecności: Who is present? Who is absent? (wyczytane dziecko odpowiada: “present”), zwrot : „Nice to see you!’
5. Ilustracje przedstawiające słownictwo: Kolory, zwierzęta – losowe nazywanie przez wylosowane dzieci (wyliczanka „One potato, two potatoes”)
6. Piosenka: „Mystery box” – odgadywanie co może być w środku (plums) , liczenie przedmiotów
7. Flashcards: apple, orange, pear, banana, plum – przypomnienie nazw owoców
8. Piosenka: Can I have one apple, please? Here you are. Thank you (melodia jak w poprzednich piosenkach).
9. Zabawa w sklep – wykorzystanie zwrotów z piosenki
10. Śpiewanie piosenki „Make a circle” (powrót do kółeczka, wyciszenie po hałaśliwej zabawie), Mumbo gratuluje najgrzeczniejszym dzieciom
11. Piosenka pożegnalna na tą samą melodię „Now it’s time to say ‘goodbye’”
12. Piosenka „Bye bye, everyone!”