X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 20972
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Woda - odnawialne źródło energii - konspekt z dominacją działalności umysłowej

1. Temat: Woda - odnawialne źródło energii.
2. Materiał programowy:
Zamierzone osiągnięcia dzieci:
- określa warunki niezbędne do życia wszystkim organizmom - woda
- dostrzega niszczącą siłę przyrody, np. powodzie
- wskazuje wpływ działalności człowieka na przyrodę (zanieczyszczenia wody)
- uzasadnia konieczność oszczędzania zasobów przyrody
3. Cele:
- dz. pozna zadania ekozespołu
- dz. pozna zjawisko krążenia wody w przyrodzie
- dz. pozna znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin
- dz. pozna wodę jako odnawialne źródło energii
4. Metody:
- słowna: rozmowa, instrukcje
- oglądowa: ilustracje, film pt. "Podwodna wycieczka", fragmenty prezentacji multimedialnej pt. "Zmiany klimatu"
- czynna: zadań stawianych do wykonania
5. Środki dydaktyczne:
- ilustracje
- prezentacja multimedialna
- film z cyklu "Bolek i Lolek"
- butelki z ciepłą wodą
- muzyka relaksacyjna
- "krople deszczu" do zawieszenia na szyję

6. Przebieg zajęcia:
I. Część wstępna:
1. Podanie celu:
N – „Dzisiaj będziemy rozmawiać o ekozespołach i ich zadaniach. Będziemy rozmawiać o wodzie jako odnawialnym źródle energii."
N - Rozdaje identyfikatory ekozespołu "Elfowe ekoludki"
II. Część główna:
1. Przedstawienie zadań ekozespołu - działania na rzecz ochrony klimatu.
2.Oglądanie prezentacji multimedialnej pt. "Zmiany klimatu".
3. Krótka rozmowa po obejrzeniu prezentacji:
N – „Jaki znaczenie ma woda dla ludzi, zwierząt i roślin?”
N - "Jak człowiek wykorzystuje wodę?"
N – „Dlaczego woda jest odnawialnym źródłem energii?”
3. Zabawa ruchowa „DESZCZOWA CHMURA”:
N – „Jesteście kroplami deszczu. Przy szybkiej muzyce biegacie sami , przy wolnej muzyce tworzycie duże koło (duża deszczowa chmura) ”
D - mają zawieszone na szyi "krople deszczu", biegają
5. Oglądanie filmu pt. "Podwodna podróż":
N – „Jaka przygoda spotkała Bolka i Lolka ?”
N – „Dlaczego należy dbać o czystość wody?”
N – " W jaki sposób należy dbać o czystość wód ?"
6. Masaż w parach:
N – „Zapraszam was teraz do masażu w parach. Jedno dziecko położy się na brzuchu a drugie dziecko weźmie plastikową butelkę z ciepłą wodą. Proszę toczyć ostrożnie butelkę po ciele kolegi. Po chwili zamieńcie się rolami.”
W tle muzyka relaksacyjna.

III. Część końcowa:
1. Podsumowanie:
N – „Co dzisiaj robiliśmy na zajęciu? ”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.