X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 20590
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć dla dzieci 3-4 letnich na podstawie metody Weroniki Sherborne: Bawimy się w parach

Osoba prowadząca: mgr Beata Wańczyk

Temat: „Bawimy się w parach”.

Cele ogólne:
- nauka świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,
- dzielenie przestrzeni z drugim człowiekiem, i na wiązywanie z nim kontaktu,
- kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka,
- kształtowanie umiejętności współpracy w parach.


Cele operacyjne:
- dziecko ma świadomość własnego ciała,
- dzieli przestrzeń z drugim człowiekiem, i potrafi nawiązać z nim kontakt,
- potrafi uszanować drugiego człowieka,
- umie współpracować w parze.

Metody:
- Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Formy:
- w parze,
- indywidualnie.

Przybory:
- dwie piłki,
- medale dla każdego dziecka.


Przebieg:

1. Powitanie – Dzieci łączą się w pary i tańczą do rymowanki:

„Dobieramy się parami, i witamy oklaskami,
Pocieramy się noskami, i stykamy się łokciami hej!”.

2. Powitanie różnymi częściami ciała – dłońmi, łokciami, brzuchem, plecami, itp.


3. Poczucie własnego ciała:
- Leżenie na plecach i jazda po podłodze
- Leżenie na brzuchu i jazda po podłodze
- Jazda po podłodze na pośladkach
4. Dobieranie się parami.
5. Ćwiczenia „z” partnerem:
- „kangury” – jedno dziecko jest matką i tuli w ramionach swoje dziecko
- „spacer” – jedno dziecko prowadzi za rękę dziecko z zamkniętymi oczami
- „mosty” – przechodzenie wokół, nad, pod partnerem w siadzie klęcznym
- „wycieczka” – ciąganie leżącego partnera za nogi po podłodze
- „rolowanie dywanu” – jedno dziecko leży na podłodze, drugie go turla

6. Ćwiczenia „przeciwko” z partnerem:
- „paczka” – jedno dziecko siedzi skulone na podłodze, drugie próbuje go wyprostować
- „przepychanki” – w siadzie przepychanie się plecami
7. Ćwiczenia w grupie
- „dywanik” – dzieci kładą się ciasno na podłodze jedno obok drugiego, pierwsze dziecko kładzie się na dywanik i kula się po nim, aż do końca dywaniku, następnie kolejne dziecko itd.
- „podawanka górą” – dzieci stoją w rzędzie jedno za drugim, i podają sobie piłkę górą
- „podawanka dołem” – dzieci stoją w rzędzie jedno za drugim, i podają sobie piłkę dołem
8. Ćwiczenia twórcze
- swobodny taniec do muzyki.
9. Zakończenie – masaż w parach do wierszyka:
„Płynie sobie rzeczka,
idzie pani na szpileczkach,
idzie słoń, stado słoni,
idzie koń, stado koni,
pełznie wąż, pełznie żmija.
Świecą dwa słoneczka,
zachmurzyło się,
pada deszczyk, pada deszczyk,
czujesz dreszczyk, czujesz dreszczyk?”
10. Pożegnanie – jazda na pośladkach i żegnanie się ze wszystkimi uczestnikami przez podanie sobie ręki.
11. Rozdanie wszystkim dzieciom medali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.