SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Data: 05.03.2013.
Klasa: I SP
Temat: Wild animals – watching a film ( Dzikie zwierzęta – oglądanie filmu )
Cele wychowawcze:
- tolerancja wobec obcych kultur
- dyscyplina na lekcji
- umiejętność współpracy między uczniami
Cele operacyjne:
- uczeń zna:
słownictwo oznaczające nazwy zwierząt;
nazwy czynności;
kolory i liczebniki 1-10;
- uczeń potrafi:
nazwać poznane zwierzęta;
nazwać kolory i liczby w zakresie 10;
zareagować w odpowiedni sposób na polecenia nauczyciela;
zrozumieć ogólny sens filmu;
odpowiedzieć na pytania i wykonać zadania związane z obejrzanym filmem.
Metody i formy pracy:
- praca indywidualna, w parach i w grupie
- metoda eklektyczna z podejściem komunikacyjnym
Pomoce dydaktyczne:
- tablica interaktywna i komputer
- płyta DVD English Adventure 1 z filmem What’s in the box?
- karty obrazkowe prezentujące słownictwo
- karty pracy
- kartonowe pudełko
- pacynka małpka Jim
Przebieg lekcji:
1. Powitanie uczniów i zaśpiewanie piosenki.
2. Określenie aktualnej pogody i zaśpiewanie What’s the weather like today?
3. Przypomnienie słownictwa związanego ze zwierzętami.
4. Przypomnienie nazw kolorów i liczebników 1 – 10.
5. Przypomnienie nazw czynności.
6. Wprowadzenie do oglądania filmu:
a) zagadka co jest w pudełku?
b) ustalenie zasad obowiązujących w czasie oglądania filmu
7. Oglądanie filmu What’s in the box?
8. Rozmowa na temat filmu.
9. Oglądanie fragmentów filmu i odpowiadanie na pytania.
10. Wykonanie zadań dotyczących obejrzanych treści na kartach pracy.
11. Praca domowa – narysować zwierzę, którego nazwę uczniowie dostali na karteczkach.
12. Pożegnanie uczniów.
Scenariusz lekcji opracowała
Iwona Zubrzycka