X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 19994
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć "Poszukiwacze skarbu"

Scenariusz zajęć 3 latki

Temat: Poszukiwacze skarbu

Cele:
• zachęcanie do radosnej zabawy w grupie,
• uwrażliwienie dzieci na czystość wód i żyjących
w nich ryb,
• rozwijanie ekspresji ruchowej przy użyciu chusty animacyjnej,
• rozwijanie wyobraźni,
• doskonalenie sprawności manualnych i inwencji twórczej,
• ilustrowanie muzyki ruchem.

Metody:
• słowna – rozmowa, opis, instrukcja,
• oglądowa – pokaz,
• działań praktycznych – metoda stawiania zadań dziecku.

Formy:
• indywidualna,
• zbiorowa.

Środki dydaktyczne:
• płyta CD z nagraniem odgłosów morza,
• chusta animacyjna,
• rybki,
• śmieci,
• tacki z piaskiem,
• medale,
• słodkie upominki,
• płyta CD z nagraniem piosenki pt. „Na raz na dwa”.



Przebieg zajęć


1. Powitanie dzieci.
2. Rozwiązanie zagadki słuchowej: szum morza.
3. Zaproszenie dzieci w podróż statkiem. Jednak, aby statek mógł wyruszyć w podróż i wypłynąć z portu nauczyciel zwraca dzieciom uwagę na rybki, wokół których w wodzie pływają śmieci, zadaje dzieciom pytanie czy zgodzą się pomóc rybką i posprzątają te śmieci. Po wysprzątaniu śmieci członkowie podróży są gotowi do wyprawy w poszukiwaniu skarbu.
4. Zabawy z chustą animacyjną - dzieci naśladują fale, spokojne morze, poruszając delikatnie chustą, następnie bardzo silny wiatr i sztorm, szybkie i mocne poruszanie chustą i znów spokojne morze. Podczas zabawy uważamy, aby rybki nie wypadły z chusty. Utrwalenie pojęcia góra – dół. Następnie wypatrywanie przez lunetę lądu.
5. Dopłynięcie do wyspy odpoczynek na plaży. Ćwiczenia grafomotoryczne „Rysujemy na piasku” z towarzyszeniem utworu muzycznego – rysowanie palcem dowolnych wzorów: fal, linii i innych według pomysłów dzieci, przesiewanie piasku między palcami.
6. Nauczyciel zaprasza chętne dzieci do szukania skarbu na wyspie, zwrócenie uwagi dzieci na pojawiające się znaki. Odnalezienie skarbu i jego wspólne otwarcie, nałożenie medali.
7. Zakończenie zajęć, taniec zdobywców skarbu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.