X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 19786
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konkurs muzyczny w przedszkolu "Jaka to melodia?"

Scenariusz konkursu muzycznego w przedszkolu „Jaka to melodia?”.



1. Temat: Konkurs muzyczny „Jaka to melodia?”.
2. Cel ogólny:
• utrwalenie wiadomości z zakresu wychowania muzycznego,
• zainteresowanie dzieci muzyką ,
• współzawodnictwo w atmosferze wesołej zabawy.
3. Cele operacyjne:
Dziecko:
• rozpoznaje po brzmieniu i nazywa instrumenty perkusyjne,
• wie, jak nazywa się głos męski i żeński,
• rozpoznaje i nazywa prezentowane nuty,
• wymienia nazwiska sławnych kompozytorów,
• rozpoznaje prezentowane odgłosy oraz piosenki,
• współpracuje w grupie.
4. Forma pracy: praca w grupach.
5. Metody pracy:
• Metoda zadań stawianych dziecku,
6. Pomoce dydaktyczne: magnetofon, płyty CD, plastikowe piłeczki, klucze, kartki papieru, woda, miska, dzbanek, zapis nutowy, instrumenty perkusyjne, kartoniki z nutami.
7. Przebieg:

1. „Jaki to instrument?” – słuchanie odgłosów instrumentów perkusyjnych z płyty CD. Odgadywanie przez dzieci, co to za instrument.
2. „Co to za grupa instrumentów?” – nazywanie przez dzieci, do jakiej grupy należą prezentowane instrumenty. (perkusyjne – bębenek, marakasy, tamburyno; strunowe – gitara, skrzypce, kontrabas; dęte – flet, trąbka, saksofon).
3. Odpowiedzi dzieci na pytania:
• Jak się nazywa głos żeński? (sopran)
• Jak się nazywa głos męski? (bas)
• Kto to jest kompozytor?
• Kto to jest dyrygent?
• Jak się nazywa pałeczka dyrygenta?
• Podaj nazwisko sławnego kompozytora?
4. Co w muzyce oznacza słowo? (odpowiedzi dzieci na pytania nauczyciela)
• Legato – dźwięki są grane płynnie, bez przerw;
• Staccato – dźwięki są grane oddzielnie,
• Piano – cicho,
• Forte – głośno,
5. Jak nazywają się prezentowane nuty? (nauczyciel pokazuje obrazki, na których są narysowane poszczególne nuty)
• cała nuta,
• półnuta,
• ćwierćnuta,
• ósemka.
6. Odpowiedzi dzieci na pytania:
• Jak nazywa się prezentowany znak? (klucz wiolinowy)
• Na czym kompozytor zapisuje nuty? (pięciolinia)
7. „Jaka to melodia?” – dzieci odgadują prezentowane fragmenty odgłosów i piosenek:
• klucze,
• rozdzieranie kartki,
• padający deszcz,
• szum wiatru,
• Kaczuszki,
• Polonez,
• Cantry Dance,
• Shakira „Waka, waka”,
• Michel Telo „Ai Se Eu te pego”,
• Oceana „Endless summer“,
• Jarzębina „Koko koko euro spoko“.
8. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.