KONSPEKT LEKCJI
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: IV klasa (3 godziny tygodniowo)
3. Data: 07.12.2011 r.
4. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
5. Czas trwania lekcji: 45 minut
6. Temat lekcji: A table in the kitchen.-Revision of units 11-15. (Stół w kuchni.-Powtórzenie działów 11-15)
7. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
• Powtórzenie i utrwalenie struktur gramatycznych oraz słownictwa związanego z domem, jedzeniem, ubraniami i kolorami.
8. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
• Uczeń rozumie poznane słownictwo.
• Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi zapisać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi przeczytać ze zrozumieniem tekst.
9. Materiały, środki dydaktyczne:
• Karty pracy
• Karteczki ze słówkami
10. Metody pracy
• Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
• Wykonywanie ćwiczeń
11. Formy pracy
• Praca indywidualna
• Praca zbiorowa
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Czynności organizacyjne.
Zapisanie tematu lekcji na tablicy. Sprawdzenie pracy domowej.
Rozgrzewka językowa
Uczniowie wykonują pierwsze zadanie z karty pracy-podpisują obrazki.
Prezentacja
Uczniowie wykonują kolejne zadania z karty pracy: zapisują nazwy mebli i zaznaczają które podpisy pod obrazkami przedstawiającymi jedzenie są poprawne. Uczniowie ćwiczą przyimki miejsca rysując piłkę w odpowiednim miejscu względem torby.
Faza główna
a) Uczniowie losują karteczkę z koperty. Mają za zadanie poprawnie przeczytać i przetłumaczyć słowo.
b) Uczniowie wykonują zadanie czwarte z karty pracy. Tworzą liczbę mnogą rzeczowników.
c) Następnie układają zdania z rozsypanych słów. Zapisują je również na tablicy.
d) Uczniowie czytają tekst i odpowiadają na pytania nauczyciela.
e) Uczniowie odpowiadają na pytania typu prawda/fałsz.
Zakończenie
a) Zadanie pracy domowej.
Zadanie dodatkowe - Gra: „I kto to mówi”. Nauczyciel zapisuje na tablicy dwa pytania. Uczeń podchodzi do tablicy i odwrócony od klasy zadaje pytania osobie wyznaczonej przez nauczyciela. Wskazana osoba odpowiada. Uczeń ma za zadanie odgadnąć kogo wskazał nauczyciel.