KONSPEKT LEKCJI
1.Typ szkoły: Szkoła Podstawowa
2. Poziom nauczania: IV klasa (3 godziny tygodniowo)
3. Liczba uczniów: 16
4. Data: 09.12.2010 r.
5. Imię i nazwisko nauczyciela: Martyna Fiuk
6. Czas trwania lekcji: 45 minut
7. Temat lekcji: It’s a pink dress-colours and clothes. (To jest różowa sukienka-kolory i ubrania.)
8. Cele ogólne jednostki lekcyjnej:
• Wprowadzenie, ćwiczenie i utrwalenie słownictwa związanego z kolorami oraz częściami garderoby.
9. Cele operacyjne jednostki lekcyjnej:
• Uczeń rozumie poznane słownictwo.
• Uczeń potrafi wymawiać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi zapisać nowe wyrazy.
• Uczeń potrafi przeczytać zdania.
10. Materiały, środki dydaktyczne:
• Karty pracy
• Ilustracje i podpisy
11. Metody pracy
• Zadawanie pytań i odpowiadanie na nie
• Wykonywanie ćwiczeń
12. Formy pracy
• Praca indywidualna
• Praca zbiorowa
PRZEBIEG LEKCJI
Wstęp
Czynności organizacyjne. Zapisanie tematu lekcji na tablicy.
Rozgrzewka językowa
Nauczyciel pyta uczniów czy pamiętają jakieś nazwy kolorów i ubrań po angielsku. Uczniowie zgłaszają się do odpowiedzi.
Prezentacja
a) Nauczyciel rozwiesza na tablicy kolorowe ilustracje ubrań i podpisy. Uczniowie podchodzą kolejno i dopasowują je w pary.
b) Uczniowie słuchają nagrania i chórem powtarzają nazwy kolorów.
Faza główna
a) Na kartach pracy uczniowie wykonują pierwsze ćwiczenie-kolorują obrazek według wskazówek.
b) Uczniowie wykonują drugie zadanie na kartach pracy-rozszyfrowują wyrazy.
c) Uczniowie wykonują trzecie zadanie na kartach pracy-łączą części zdań.
d) Uczniowie kolejno podchodzą do tablicy i łączą nazwy części ubrań z obrazkami.
e) Nauczyciel podaje wymowę, a uczniowie powtarzają chórem.
f) Uczniowie wykonują czwarte zadanie na kartach pracy-uzupełniają zdania.
Zakończenie
a) Nauczyciel opisuje swój strój. Zapisuje konstrukcję zdania na tablicy a następnie uczniowie opisują swoje ubranie.
b) Zadanie pracy domowej.