Numer: 19472
Przesłano:
Dział: Języki obce

Writing a short presentation - pisanie prezentacji o stylu muzycznym. Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie II gimnazjum z wykorzystaniem elementów oceniania kształtującego

Lekcja: język angielski
Nauczyciel: Katarzyna Wdowiak Data: 22.05.2013r. Klasa: IIG1

Temat: Writing a short presentation. – pisanie prezentacji o stylu muzycznym.

Powiązanie z wcześniejszą wiedzą:
nazwy stylów muzycznych, przymiotniki określające muzykę, czas przeszły

Cele lekcji:
1. uczeń zna zasady dotyczące pisania krótkiej prezentacji
2. uczeń potrafi napisać poprawną krótką prezentację na temat stylu muzycznego

Cele sformułowane w języku ucznia:
będziesz potrafił opowiedzieć o wybranym gatunku muzycznym

Nacobezu (co uczniowie będą potrafili po lekcji):
znasz zasady dotyczące pisania krótkiej prezentacji, potrafisz napisać poprawną prezentację na temat stylu muzycznego

Przebieg lekcji (metody i aktywności):

I. Część organizacyjno– porządkowa (1 min.)
1. Sprawdzenie obecności.

II. Wprowadzenie (4 min.)
1. Nauczyciel pyta uczniów, jaki styl muzyczny lubią – What is your favourite style of music? Wybrani uczniowie odpowiadają na pytanie.
2. Nauczyciel prezentuje uczniom utwór muzyczny, mają oni za zadanie odgadnąć, jaki to styl muzyczny.
3. Co dzisiaj robimy? - nauczyciel konsultuje z uczniami przygotowany przez siebie plan tej lekcji. Będą poznawać zasady dotyczące pisania krótkiej prezentacji na temat stylu muzycznego oraz pisać przykładową prezentację. Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.

III. Prezentacja (15 min.)
1. Nauczyciel prosi uczniów, by spróbowali rozwiązać krótki quiz na temat muzyki punkowej na tablicy interaktywnej.
2. Uczniowie słuchają i czytają dialog z zad. 3, str. 74 w podręcznikach. Na podstawie tego dialogu sprawdzają, czy poprawnie odpowiedzieli na pytania z quizu.
3. Uczniowie poznają zasady dotyczące pisania krótkiej prezentacji na temat stylu muzycznego, odczytują je z tablicy interaktywnej, zapisują je w zeszycie a następnie odnajdują w dialogu poszczególne części prezentacji.
4. Nauczyciel prosi uczniów, by wspólnie wykonali zad. 4, str. 75 w podręcznikach. Mają za zadanie odgadnąć funkcję poszczególnych zdań w prezentacji (np. wprowadzenie tematu, dawanie przykładów, itp.)

IV. Ćwiczenie (20 min.)
1. Zadanie zostało przygotowane przez Lidię Bełżek. Uczniowie zostają podzieleni na 4 grupy, każdej z grup uczennica daje tabelkę z podstawowymi informacjami o różnych gatunkach muzycznych. Zadaniem każdej grupy jest napisanie krótkiej prezentacji o tym gatunku. Lidia pomaga w napisaniu.
2. Każda grupa czyta swoją prezentację a pozostali uczniowie robią notatki, w których zapisują istotne informacje. Następnie wspólnie sprawdzane są odpowiedzi.

V. Podsumowanie lekcji (3 min.)
1. N-l podsumowuje lekcję i ocenia aktywność uczniów.

VI. Zadanie i omówienie pracy domowej (2 min.)
Nauczyciel zadaje uczniom pracę domową i omawia ją.
Sposób sprawdzenia stopnia osiągnięcia celów przez uczniów:
czytanie krótkiej prezentacji przez poszczególne grupy

Praca domowa:
Write a short presentation about a new style of music you know. – Uczniowie mają za zadanie napisać krótką prezentację na temat nowego stylu muzycznego, jaki znają.
Materiały i pomoce dydaktyczne:
podręcznik, płyta CD do podręcznika, tablica interaktywna, laptop, prezentacja multimedialna do lekcji, tabelki z informacjami n/t wybranych stylów muzycznych, słowniki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.