X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 19367
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiem co jem - dary jesieni. Konspekt spotkania z rodzicami

KONSPEKT SPOTKANIA DZIECI Z RODZICAMI W GRUPIE DZIECI 5-LETNICH – Październik 2012r
Prowadząca: Ewa Komorowska

Temat kompleksowy: „Jesień w lesie”
Temat zajęcia: „Wiem co jem-dary jesieni”

Cele ogólne:
• Nabywanie wiedzy o konieczności jedzenia warzyw i owoców jako źródła witamin
• Nazywanie i rozpoznawanie warzyw i owoców po ich kształcie, kolorze, smaku, zapachu
• Wyrabianie pozytywnych nawyków spożywania warzyw i owoców w postaci surowej
• Doskonalenie nawyków higieniczno-kulturalnych związanych ze spożyciem warzyw i owoców
• Wymiana doświadczeń kulinarnych między rodzicami
Metody:
Czynne:
• metoda samodzielnych doświadczeń
• metoda kierowana własną działalnością dziecka
• metoda zadań stawianych dziecku
Oglądowe:
• obserwacja i pokaz
• osobisty przykład nauczyciela
Słowne:
objaśnienia i instrukcje

Formy:
z całą grupą,

Czas trwania: 60 min

Pomoce dydaktyczne:
Warzywa, owoce, ser biały, jogurt, sól, pieprz, deski do krojenia, noże ,wykałaczki, talerze, serwetki, fartuszki

Miejsce:
Przedszkolna sala


Przebieg:
1. Prezentacja programu Akademia Zdrowego Przedszkolaka (nauczycielki ze zerówki)
2. „Jabłuszka-gruszeczki”- przydzielenie znaczków
• dla rodziców gruszki zielone i żółte
• dla dzieci jabłuszka zielone, żółte, czerwone
3. Zabawy ruchowe orientacyjno- porządkowe przy muzyce. Ogrodnik dzielił owoce najpierw wg kształtu
• jabłuszka z gruszeczkami (pary) potem dzielił owoce w/g koloru
• owoce zielone (koło)
• owoce czerwone(koło)
• owoce żółte(Koło)
Na końcu postanowił wszystkie poukładać w koszyku
• Najpierw ułożył jabłuszka do koszyczka, a potem gruszeczki do koszyczka (duże koło w środku dzieci lub rodzice)
4. „Przenieś jabłko”- zabaw ruchowa z elementem równowagi (zabawa w parach dla dzieci. Dziecko na otwartej dłoni ma przenieść jabłuszko do rodzica )
5. „Kto pierwszy zje” – ¼ jabłka na talerzu( na stoliku ), dziecko siedzi na krzesełku , trzyma ręce z tyłu , i zjada jabłko.
6. Podział rodziców i dzieci na trzy zespoły:
• Warzywny- nadziewanie na szaszłyki warzyw surowych lub gotowanych lub robienie koreczków warzywnych
• Owocowy-nadziewanie na szaszłyki owoców lub robienie koreczków owocowych
• Cykoriowo-serowy- łódeczki cykorii nadziewane białym serem z jogurtem , rzodkiewką i szczypiorkiem
7. W czasie pracy określanie kształtu ,koloru, smaku warzyw i owoców.
8. Degustacja wzajemnie wykonanych potraw.
9. Wymiana przepisów między rodzicami .
10. Wspólne śpiewanie piosenki „Witaminki”

Konspekt przygotowała: Ewa Komorowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.