X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 1925
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji podsumowującej czas present simple i past simple

Klasy IV-VI
----------------------

Temat: Present Simple vs Past Simple

Cele ogólne:
• umiejętności: pisanie, mówienie, kożystanie z wiadomości zawartych w podręczniku;
• wiedza: struktura gramatyczna czasu Present Simple i Past Simple, czasowniki nieregularne

Cele operacyjne: uczeń potrafi:
• tworzyć twierdzenia pytania i przeczenia w obu w/w czasach
• odmienić czasowniki nieregularne
• wypowiadać się ustnie używając w/w czasów
• odnaleźć informacje w podreczniku

Metody:
• ćwiczenia w pisaniu
• ćwiczenia w mówieniu

Formy pracy:
• indywidualna
• grupowa

Pomoce:
• tablica
• podręcznik
• arkusze papieru oraz flamastry


PRZEBIEG LEKCJI
1. WSTĘP
• Powitanie
• Wprowadzenie: nauczyciel pyta uczniów kiedy używamy czasu Present Simple a kiedy Past Simple. Przypomina, że present to teraźniejszość a past to przeszłość. Wyjaśnia cel lekcji. 5 min.
• Zapisanie tematu
2. ROZWINIĘCIE
• Uczniowie dzielą się na grupy poprzez rozlosowanie numerków. Nauczyciel tłumaczy by wybrali spośród siebie lidera oraz sekretarza.5 min.
• Nauczyciel rozdaje arkusze papieru oraz flamastry a na tablicy rysuje tabelę, którą uczniowie odwzorowują na arkuszach. 2min.

• Nauczyciel tłumaczy, że w kolumnie pierwszej należy wpisać PRESENT w pierwszym wierszu i PAST w drógim wierszu, drugiej kolumnie należy stworzyć twierdzenia w obu czasach, w kolumnie trzeciej pytania, a w czwartej przeczenia. 2min.
• Nauczyciel rozdaje czasowniki (po jednym dla każdej z grup) oraz osobę ( ty, on, wy itd.), których uczniowie mają użyć do budowy zdań w tabelkach. Uczniowie mają stworzyć rysunki ilustrujące każde ze zdań tak, aby każda z osób wykonała przynajmniej jeden rysunek. 15 min.

3. Zakończenie
• Liderzy grup prezentują swoje plakaty, klasa ocenia poprawność i estetykę wykonania. 10 min.
• Podsumowanie. Uczniowie przypominają zasady tworzenia obu czasów. 5 min.
• Zadanie domowe. Stwórz w zeszycie takie same zestawienie zdań z czasownikiem „być”. 1 min.
• Zakończenie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.