X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 19054
Przesłano:

Ciśnienie atmosferyczne - naczynia połączone. Scenariusz lekcji

SCENARIUSZ LEKCJI FIZYKI

TEMAT: Ciśnienie atmosferyczne – naczynia połączone.

CELE OPERACYJNE:
Uczeń :
Wie co to jest ciśnienie atmosferyczne
Wyjaśnia jak zmienia się ciśnienie atmosferyczne z wysokością
Umie rozpoznać naczynia połączone
Ćwiczy pracę w grupie
METODA NAUCZANIA:
Pogadanka
Praca w grupach
MATERIAŁY DYDAKTYCZNE:
Podręcznik,
Półkule magdeburskie,
Haczyki łazienkowe na przyssawki,
Naczynia połączone,
Konewki, dzbanki,
Butelki o różnym kształcie.


PRZEBIEG LEKCJI:

I Część wstępna
1. Sprawdzenie obecności i zaprowadzenie ładu.

II Część główna
1 Nauczyciel wraz z uczniami przypomina wiadomości poznane na poprzedniej lekcji.
2.Nauczyciel podaje temat lekcji i objaśnia co będzie przedmiotem zajęć.
3.Nauczyciel przy pomocy uczniów wykonuje doświadczenie z półkulami magdeburskimi. Uczniowie próbują rozdzielić półkule. Nauczyciel tłumaczy dlaczego nie można rozdzielić półkul. Uczniowie zapisują notatkę – wniosek z doświadczenia do zeszytu.
4.Uczniowie przy pomocy nauczyciela podają sposoby wykorzystania ciśnienia atmosferycznego.
5. Nauczyciel wyjaśnia jak zmienia się ciśnienie atmosferyczne wraz ze zmianą wysokości. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu.
6.Nauczyciel prezentuje naczynia połączone.
7. Nauczyciel dzieli klasę na grupy. Uczniowie w grupach mają za zadanie wybrać z przygotowanych przez nauczyciela butelek, dzbanków itd. naczynia, które odpowiadają naczyniom połączonym. Uczniowie zapisują notatkę do zeszytu.

III Część końcowa
1.Nauczyciel wraz z uczniami podsumowuje lekcje.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.