X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 19048
Przesłano:

Dzwonimy na pomoc - konspekt zajęć świetlicowych

Prowadząca: Magdalena Wiśniewska
Data: 23.01.2013r.
Uczestnicy : Uczniowie kl. Ic, IIIc
Czas trwania: Około 45 minut
Rodzaj zajęć: Zajęcia otwarte
Cykl tematyczny: Ferie tuż, tuż
Temat: Dzwonimy na pomoc
Pomoce: Plansze z wozami i numerami służb ratunkowych, powycinane cyfry, wiersz R. Przymusa pt. „Telefon”, zagadki dotyczące służb ratunkowych , laptop, butelka, zeszyty ćwiczeń – „Kabecjanie dają radę”
Cele:
Główny: Utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych
Operacyjne:
Uczeń :
- rozróżnia numery do odpowiednich służb ratunkowych
- zna ogólnoeuropejski numer alarmowy – 112
- wie, do których służb w zależności od sytuacji powinien zadzwonić
- wie, co powinien powiedzieć podczas rozmowy dyspozytorowi
- potrafi wymienić podstawowe rodzaje współczesnych aparatów telefonicznych


Przebieg

Wstęp:
•Powitanie uczniów oraz gości
•Rozwiązanie zagadek związanych z telefonem i służbami ratunkowymi
•Podanie tematu zajęć

Część właściwa:
•Dopasowanie odpowiednich numerów telefonów do obrazków przedstawiających pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną
•Prezentacja multimedialna pt. „Telefony dawniej i dziś”
•Rozmowa o ogólnoeuropejskim telefonie alarmowym
•Utrwalanie znajomości numerów tel. alarmowych dzięki mnemotechnikom
•Burza mózgów dotycząca sytuacji, w których należy wezwać pomoc
•Rozwiązywanie zadania z ćwiczeń „Kabecjanie dają radę”
•Omówienie rozmowy telefonicznej z dyspozytorem
•Zabawa ruchowa pt. „Wzywam na pomoc”

Zakończenie:
•Podsumowanie zajęć
•Gra w butelkę z pytaniami o znajomość numerów telefonów do odpowiednich służb (ewaluacja)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.