X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 18865
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia dla rodziców - "Zwierzęta z wiejskiego podwórka"

SCENARIUSZ ZAJĘCIA
Prowadzący: Joanna Lisiecka
Data:25. 04.2013r.
Grupa: 5-latki
Temat: „Czy znasz to zwierzę? –utrwalenie wiadomości o zwierzętach z wiejskiego podwórka na podstawie inscenizacji oraz zagadek słownych
Cele:
-dz. rozpoznaje i nazywa zwierzęta z gospodarstwa na podstawie inscenizacji,
zagadek słownych,
-dz. składa obrazek z części,
-dz. naśladuje sposób poruszania się wybranych zwierząt,
-dz. rozpoznaje odgłosy zwierząt,
-dz. dzieli wyrazy na sylaby,
-dz. liczy sylwety w dostępnym zakresie,
-dz. aktywnie uczestniczy w zabawach ,
-dz. cierpliwie czeka na swoją kolej,

Metody:
-słowne: rozmowa, polecenia
-oglądowe: inscenizacja
-czynne: zadania stawiane do wykonania

Formy pracy: praca z całą grupą, praca indywidualna

Środki dydaktyczne: nagrania piosenki „Trochę się boimy”, „Jadę, jadę...” i „Kot jest czysty” na płytach CD, sylwety zwierząt i dziewczynki do inscenizacji pt. „Na podwórku”, sylwety zwierząt z podwórka, zawieszki ze zwierzętami, nagranie odgłosów zwierząt, puzzle przed-stawiające krowę i świnkę, materiały do wykonania sylwet krowy i świnki /płyty CD, klej, kolorowy papier, nożyczki/.

Literatura:
1.Podstawa programowa wychowania przedszkolnego.
1. „Bawię się i uczę”. Przewodnik metodyczny cz.2 Wyd. „MAC” 2010
3. „Zagadki dla najmłodszych. Materiały metodyczne”. Oprac. J. Stec. PW „MAC” Kielce 1997
4. „Maluchy rosną ...nie tylko wiosną- wspieranie rozwoju małych dzieci w przedszkolu. Materiały metodyczne dla nauczycieli. Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów
KLANZA, Poznań 2012


Przebieg zajęcia
1.Powitanie gości piosenką pt. „Trochę się boimy”
2. Wprowadzenie w temat zajęcia –zaproszenie na wiejskie podwórko
Dzieci naśladują ruchem słowa piosenki „Jadę, jadę...” i „docierają” na wiejskie podwórko.
3. Inscenizacja sylwetami tekstu T. Fiutowskiej „Na podwórku”
4.Krótka rozmowa dotycząca obejrzanej inscenizacji.
5.Zabawa ruchowa „Dopowiedz i zrób”
N-lka mówi zdania o zwierzętach wiejskich. Zakończenia /słowa do rymu/ dopowiadają dzieci wykonując czynności, o których mowa w zdaniu.
6. „Jakie to zwierzę?” –rozwiązywanie zagadek słownych
N-lka czyta zagadkę, a dzieci wybierają odpowiednią sylwetę zwierzęcia. Dzielą na sylaby nazwę. Przypinają do tablicy ,gdzie przypięta jest sylweta stodoły. N-lka określa miejsce –„nad, pod, obok, z lewej strony, z prawej strony...”.
7.Zabawa muzyczno-ruchowa „Wiejskie zwierzęta”
Dzieci otrzymują zawieszki przedstawiające zwierzęta z wiejskiego podwórka. Kiedy gra muzyka dzieci-zwierzęta poruszają się po podwórku, a kiedy muzyka cichnie ustawiają się obok sylwety ich mamy.
8. „Czy to moja mama?” –zagadki muzyczne
Na dywanie n-lka rozkłada sylwety młodych zwierząt z gospodarstwa. Dzieci po wysłuchaniu nagrania nazywają zwierzę i spośród sylwet wybierają dzieci –zwierzęta.
Następnie przeliczają je.
9.Wspólne zaśpiewanie piosenki pt. „Kot jest czysty”
Jedno z dzieci jest przebrane za kota . Pozostałe dzieci śpiewają i poruszają się w rytm muzyki w kole.
10.Praca plastyczna „Zwierzęta z wiejskiego podwórka” –wykonanie sylwet KROWY I ŚWINKI z płyt CD
*zapoznanie z tematem pracy /ułożenie puzzli przedstawiających krowę i świnkę/
*omówienie sposobu wykonania pracy
*praca przy stolikach z pomocą rodziców
*zaprezentowanie wykonanych prac
11. Zakończenie, podsumowanie zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.